PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiekty Amazona z certyfiaktem BREEAM

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 mar 2015 08:31

Zakończył się proces certyfikacji obiektów Amazon metodą BREEAM. Jak poinformował Panattoni Europe, zarówno inwestycja we Wrocławskich Bielanach, jak i podpoznańskich Sadach otrzymały ocenę na poziomie Very Good.

REKLAMA

To pierwsze dwa certyfikaty w Polsce przyznane inwestycjom o tak gigantycznej powierzchni - każdy z obiektów Panattoni Europe dla firmy Amazon osiągnął ponad 123 000 mkw., ulokowanych na 27 ha działkach każdy. Trzeci obiekt, aktualnie budowany przez Panattoni dla Amazona w Czechach, również jest w trakcie procesu certyfikacyjnego BREEAM.

W przypadku centrów logistycznych Panattoni Europe dla firmy Amazon, ocena wyniosła 57,4 proc. dla Poznania i Wrocławia. Dzięki nowoczesnym instalacjom technologicznym możliwy był proces rekuperacji, czyli odzysku ciepła za pomocą wymienników obrotowych. Obiekty wyposażone są w oświetlenie LED i czujniki ruchu w strefie intensywnych zmian ruchu (pick towery), czujniki ruchu w węzłach sanitarnych, a zanieczyszczenie oświetlenia terenu poza działką zostało ograniczone. Nie zabrakło również maksymalnego ograniczenia zużycia wody, czy przewagi ogrzewania gazowego w obiekcie. Inwestorzy zadbali również o odpowiednią gospodarkę odpadami podczas budowy, a także o szeroką gamę lokalnych gatunków roślin w celu wtopienia centrów dystrybucyjnych w naturalne środowisko, a także budki dla ptaków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA