PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Od hurtowni po e-commerce

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 sie 2016 15:37

Od hurtowni po e-commerce 3LP SA

W centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach trwa wyposażanie nowej hali. Od lipca operatorem wybudowanego przez Hillwood centrum jest spółka 3LP. Obiekt  świadczy usługi już nie tylko dla TIM - polskiego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych, ale zdobywa też nowych klientów z sektora e-commerce.

REKLAMA

Od uroczystej inauguracji prac budowlanych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowej hali minęło zaledwie 6,5 miesiąca. Powierzchnia obiektu wzrosła przez ten czas z 12 tys. mkw. do ponad 41,1 tys. mkw.

W nowej hali uruchomiono już strefę przyjęć. Trwa przygotowanie strefy konsolidacji. Zamontowano także docelową liczbę regałów paletowych. Do marca 2017 r. obiekt zostanie wyposażony w automatyczny magazyn pojemnikowy dostarczony przez renomowanego dostawcę rozwiązań logistycznych – niemiecką firmę SSI Schaefer.

- To pierwszy etap automatyzacji. W zależności od potrzeb mamy możliwość rozbudowy automatyki w kolejnych latach. W efekcie nasze centrum logistyczne będzie mogło miesięcznie wysyłać nie 70-80 tysięcy przesyłek, jak przed rozbudową, lecz nawet ponad 200 tysięcy – wylicza Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP SA, a wcześniej członek zarządu i dyrektor ds. operacyjnych TIM SA.

Wykorzystać know-how

Rozbudowa centrum to przede wszystkim efekt zmiany modelu biznesowego TIM SA. Firma, która przez ponad ćwierć wieku rozwijała ogólnopolską sieć hurtowni elektrycznych, w lipcu 2013 r. postawiła na handel online. Obecnie już ponad 70 proc. obrotów pochodzi z e-commerce, a roczne przychody ze sprzedaży w ciągu dwóch lat wzrosły o ponad 50 proc. (z 383 po 2013 do 576 mln zł po 2015 r.).

- 3LP SA jako wydzielony z TIM SA operator logistyczny ma za zadanie świadczyć usługi nie tylko dla TIM-u, ale i dla klientów zewnętrznych działających na rynku e-commerce. Obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą. Kilka umów już podpisaliśmy, kolejne negocjujemy – mówi Maciej Posadzy.

Ekspresowo na całą Europę

Centrum Logistyczne 3LP SA obsługuje już pierwszych zewnętrznych klientów, m.in. sieć sklepów odzieżowych prowadzącą sprzedaż także online – w zakresie obsługi zwrotów z wymiany kolekcji oraz magazynu reklamacyjnego. Już wkrótce 3LP zostanie wyłącznym partnerem jednego z portali obsługujących w zakresie logistyki małe e-sklepy.

- Zakładam, że do końca 2017 roku w pełni zagospodarujemy przestrzeń całego obiektu. Od liczby i potrzeb klientów zewnętrznych uzależniony będzie także wzrost zatrudnienia w naszym centrum – zapowiada Maciej Posadzy.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100 proc. należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA