PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Od hurtowni po e-commerce

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 sie 2016 15:37

Od hurtowni po e-commerce 3LP SA

W centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach trwa wyposażanie nowej hali. Od lipca operatorem wybudowanego przez Hillwood centrum jest spółka 3LP. Obiekt  świadczy usługi już nie tylko dla TIM - polskiego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych, ale zdobywa też nowych klientów z sektora e-commerce.

REKLAMA

Od uroczystej inauguracji prac budowlanych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowej hali minęło zaledwie 6,5 miesiąca. Powierzchnia obiektu wzrosła przez ten czas z 12 tys. mkw. do ponad 41,1 tys. mkw.

W nowej hali uruchomiono już strefę przyjęć. Trwa przygotowanie strefy konsolidacji. Zamontowano także docelową liczbę regałów paletowych. Do marca 2017 r. obiekt zostanie wyposażony w automatyczny magazyn pojemnikowy dostarczony przez renomowanego dostawcę rozwiązań logistycznych – niemiecką firmę SSI Schaefer.

- To pierwszy etap automatyzacji. W zależności od potrzeb mamy możliwość rozbudowy automatyki w kolejnych latach. W efekcie nasze centrum logistyczne będzie mogło miesięcznie wysyłać nie 70-80 tysięcy przesyłek, jak przed rozbudową, lecz nawet ponad 200 tysięcy – wylicza Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP SA, a wcześniej członek zarządu i dyrektor ds. operacyjnych TIM SA.

Wykorzystać know-how

Rozbudowa centrum to przede wszystkim efekt zmiany modelu biznesowego TIM SA. Firma, która przez ponad ćwierć wieku rozwijała ogólnopolską sieć hurtowni elektrycznych, w lipcu 2013 r. postawiła na handel online. Obecnie już ponad 70 proc. obrotów pochodzi z e-commerce, a roczne przychody ze sprzedaży w ciągu dwóch lat wzrosły o ponad 50 proc. (z 383 po 2013 do 576 mln zł po 2015 r.).

- 3LP SA jako wydzielony z TIM SA operator logistyczny ma za zadanie świadczyć usługi nie tylko dla TIM-u, ale i dla klientów zewnętrznych działających na rynku e-commerce. Obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą. Kilka umów już podpisaliśmy, kolejne negocjujemy – mówi Maciej Posadzy.

Ekspresowo na całą Europę

Centrum Logistyczne 3LP SA obsługuje już pierwszych zewnętrznych klientów, m.in. sieć sklepów odzieżowych prowadzącą sprzedaż także online – w zakresie obsługi zwrotów z wymiany kolekcji oraz magazynu reklamacyjnego. Już wkrótce 3LP zostanie wyłącznym partnerem jednego z portali obsługujących w zakresie logistyki małe e-sklepy.

- Zakładam, że do końca 2017 roku w pełni zagospodarujemy przestrzeń całego obiektu. Od liczby i potrzeb klientów zewnętrznych uzależniony będzie także wzrost zatrudnienia w naszym centrum – zapowiada Maciej Posadzy.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100 proc. należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA