PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OneCargo: Logistyka powinna wpisać się w Nowy Jedwabny Szlak

  • wnp.pl
  • 06 paź 2015 10:22

OneCargo: Logistyka powinna wpisać się w Nowy Jedwabny Szlak

Należy doinwestować i unowocześnić terminale przeładunkowe we wschodniej Polsce. Warto też zabiegać o to, by mocno zaznaczyć swą obecność w ramach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. Na to m.in. wskazywali uczestnicy sesji: Wschód - gospodarcze szanse na nowych trasach, która odbyła się 5 października w Katowicach, w ramach pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo.

REKLAMA

Jarosław Tarasiuk, prezes zarządu PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o wskazał, że jeżeli chodzi o problemy techniczne na granicy wschodniej, to chodzi głównie o problemy z infrastrukturą punktową.

- Należy doinwestować terminale przeładunkowe i je unowocześnić - mówił Jarosław Tarasiuk. - PKP Cargo realizuje inwestycje, rozbudowano terminal w Małaszewiczach. Jest jeszcze wiele do zrobienia, choć w ostatnich latach wykonano szereg prac, między innymi PKP PLK wyremontowały mosty. Centrum logistyczne w Małaszewiczach ma poszerzać swoje zasoby i możliwości, by przekształciło się w centrum logistyczne z nazwy w centrum z prawdziwego zdarzenia.

Li Song, manager assistant, Zhengzhou International Hub Development and Construction Co zaznaczył, że program Nowego Jedwabnego Szlaku z pewnością przyniesie wiele korzyści Polsce i polskim firmom.

- Nasza firma traktuje Polskę jako ważny element Nowego Jedwabnego Szlaku - podkreślił Li Song. - Jeżeli chodzi o transport z Chin przez Ukrainę, to strona chińska będzie jeszcze bardziej dbać o kwestie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Wzmocnić logistykę na Wschodzie oraz wpisać się w Nowy Jedwabny Szlak

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA