PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OneCargo: Śląsk widzi potencjał w logistyce

  • wnp.pl
  • 06 paź 2015 11:35

OneCargo: Śląsk widzi potencjał w logistyce fot. PTWP, Andrzej Wawok

Górny Śląsk ma predyspozycje do dalszego rozwoju w sektorze TSL. Obecne atuty powinny wzmocnić planowane inwestycje w rozbudowę sieci drogowej oraz modernizację szlaków kolejowych.

REKLAMA

O potencjale konurbacji górnośląskiej w zakresie logistyki mówiono podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

Jak zaznaczył Adam Purwin, prezes PKP Cargo, to właśnie tu spółka prowadzi ok. 70 proc. swojego biznesu jako przewoźnik towarowy. Stąd też decyzja o przeniesieniu do Katowic siedziby operacyjnej spółki.

Piotr Litwa, wojewoda śląski, stwierdził natomiast, że jest to najważniejsze miejsce dla transportu i logistyki w Europie Centralnej dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowo-kolejowej oraz lotniczej. Wojewoda zaznaczył, że sektor TSL jest dużą szansą na nowe miejsca pracy w regionie.

Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego, zaznaczył, że branża TSL jest wpisana w charakter regionu, ale istniejący potencjał „nie jest dany na zawsze”.

Dlatego - jak podkreślił - dodatkowej wagi nabierają plany dotyczące inwestycji w woj. śląskim, które ujęto też w rządowym dokumencie „Śląsk 2.0”.

Wśród projektów infrastrukturalnych w programie założono m.in. dokończenie odcinków tras ekspresowych S1 i S69, a także autostrady A1. Natomiast inwestycje kolejowe w woj. śląskim w ramach nowego budżetu UE mają sięgnąć ponad 9 mld zł.

Europejski Kongres Logistyczny OneCargo odbywa się w dniach 5-6 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W imprezie weźmie udział ok. 1000 uczestników, w tym najważniejsze postaci Europy Centralnej z sektora logistyki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA