PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OneCargo: Śląsk widzi potencjał w logistyce

  • wnp.pl
  • 06 paź 2015 11:35

OneCargo: Śląsk widzi potencjał w logistyce fot. PTWP, Andrzej Wawok

Górny Śląsk ma predyspozycje do dalszego rozwoju w sektorze TSL. Obecne atuty powinny wzmocnić planowane inwestycje w rozbudowę sieci drogowej oraz modernizację szlaków kolejowych.

REKLAMA

O potencjale konurbacji górnośląskiej w zakresie logistyki mówiono podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

Jak zaznaczył Adam Purwin, prezes PKP Cargo, to właśnie tu spółka prowadzi ok. 70 proc. swojego biznesu jako przewoźnik towarowy. Stąd też decyzja o przeniesieniu do Katowic siedziby operacyjnej spółki.

Piotr Litwa, wojewoda śląski, stwierdził natomiast, że jest to najważniejsze miejsce dla transportu i logistyki w Europie Centralnej dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowo-kolejowej oraz lotniczej. Wojewoda zaznaczył, że sektor TSL jest dużą szansą na nowe miejsca pracy w regionie.

Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego, zaznaczył, że branża TSL jest wpisana w charakter regionu, ale istniejący potencjał „nie jest dany na zawsze”.

Dlatego - jak podkreślił - dodatkowej wagi nabierają plany dotyczące inwestycji w woj. śląskim, które ujęto też w rządowym dokumencie „Śląsk 2.0”.

Wśród projektów infrastrukturalnych w programie założono m.in. dokończenie odcinków tras ekspresowych S1 i S69, a także autostrady A1. Natomiast inwestycje kolejowe w woj. śląskim w ramach nowego budżetu UE mają sięgnąć ponad 9 mld zł.

Europejski Kongres Logistyczny OneCargo odbywa się w dniach 5-6 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W imprezie weźmie udział ok. 1000 uczestników, w tym najważniejsze postaci Europy Centralnej z sektora logistyki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA