PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OneCargo: Wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015 przyznane

  • wnp.pl
  • 06 paź 2015 10:29

OneCargo: Wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015 przyznane W projekcie wyróżniono zarówno pojedyncze przedsięwzięcia inwestycyjne firm i instytucji, jak i wielkie programy modernizacyjne i integracyjne. fot. PTWP (Michał Oleksy)

Sześć podmiotów znalazło się wśród laureatów wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015. Tytuły wręczono w poniedziałek podczas gali wieńczącej pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

REKLAMA

Inicjatorem OneCargo, największego spotkania branży logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, jest Grupa PKP Cargo, jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się firm branży TSL w Europie.

- W trakcie prac nad agendą tego Kongresu uznaliśmy, że debata o europejskiej i polskiej logistyce i transporcie będzie ciekawsza, gdy spróbujemy wskazać te najważniejsze zjawiska i trendy, które gruntownie, na lepsze zmieniają rynek transportowy, infrastrukturę i branżę w Polsce - wskazał Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, która organizuje Kongres.

- Wyróżniliśmy zarówno pojedyncze przedsięwzięcia inwestycyjne firm i instytucji, jak i wielkie programy modernizacyjne i integracyjne, a o odbiór wyróżnień poprosiliśmy, tych, którzy te zmiany i zjawiska najpełniej uosabiają - wyjaśnił.

Wyróżnienia przyznano podczas gali, która odbyła w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak, a także osoby reprezentujące parlament, władze miasta i województwa oraz przedstawiciele wiodących polskich przedsiębiorstw.

DCT Gdańsk

Pierwszy z laureatów to DCT Gdańsk. Rozwój portów morskich jest stymulatorem pozytywnych zjawisk w branży logistycznej i w całej gospodarce. Dzięki śmiałym inwestycjom polskie porty dorównały zachodnim.

Liderem na mapie polskiej logistyki morskiej jest gdański terminal DCT, który realizuje właśnie kolejną inwestycję o imponującym budżecie 290 mln euro. Nagrodę w imieniu prezesa spółki Maćka Kwiatkowskiego odebrał Dominik Landa, dyrektor handlowy DCT Gdańsk.

- W 2000 r. paru Anglików stanęło na brzegu w Gdańsku i popatrzyło na plażę tuż obok portu i zamarzyło, aby stworzyć terminal głębokowodny. W 2007 r., po dwóch latach budowy, terminal był już faktem i przyjmował statki - wskazał Dominik Landa.

- Obecnie przystąpiliśmy do kolejnej inwestycji, która pozwolić otworzyć drugi terminal dla statków, których jeszcze nie ma, ale jesteśmy przekonani, że będą. Podobnie jak budowaliśmy pierwszy terminal z myślą o największych statkach. Dzięki tej inwestycji dołączymy do największych terminali na Bałtyku i Morzu Północnym - dodał.

 Czytaj więcej: Znamy laureatów wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA