PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Operatorzy logistyczni napędzają rynek najmu powierzchni magazynowej

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 sie 2014 12:40

Operatorzy logistyczni napędzają rynek najmu powierzchni magazynowej

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2014 r. blisko połowa wynajętej powierzchni magazynowej trafiła do operatorów logistycznych. Istotnymi najemcami były również sieci handlowe, które odpowiadały za 19,3 proc. wynajętej powierzchni. Ogółem w pierwszej połowie roku wynajęto 527 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

REKLAMA

Na trzecim miejscu, według danych JLL, znajdują się firmy zajmujące się handlem artykułami elektronicznymi. To 6,4 proc. wynajętej powierzchni. Około 4 proc. powierzchni wynajęły firmy z sektora lekkiej produkcji oraz z sektora budowlanego. 3,5 proc. trafiło do branży motoryzacyjnej, a 2,9 proc. do branży papierniczej i książek.

- W pierwszym półroczu najemcy podpisali nowe umowy na 527 000 mkw. Wolumen przedłużonych umów sięgnął 368 000 mkw., co oznacza, że całkowity popyt na magazyny wyniósł ponad 912 000 mkw. Przy założeniu, że rynek utrzyma swoją dynamikę w nadchodzących miesiącach, nowe umowy mogą przekroczyć milion mkw. w przeciągu całego roku. Co ciekawe, głównymi odbiorcami projektów magazynowych pozostają operatorzy logistyczni. Rośnie również udział powierzchni magazynowej przeznaczonej dla obsługi rozwijającego się sektora e-commerce - powiedział Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Według analityków JLL sektor e-commerce odpowiada za około 15 proc. wynajętej w pierwszej połowie roku powierzchni. W największym stopniu dotyczy on branży operatorów logistycznych i sieci sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA