PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orion Investment: ambitne plany na przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sty 2016 11:24

Orion Investment: ambitne plany na przyszłość Projekt Orion Investment w Sosnowcu

Po grudniowym debiucie na rynku głównym GPW, firma Orion Investment przygotowuje się do nowego etapu rozwoju. W planach są kolejne inwestycje, a także dodatkowa emisja akcji.

REKLAMA

Grupa Orion Investment S.A. zadebiutowała w dniu 17 grudnia na rynku podstawowym GPW w Warszawie, zmieniając rynek notowań z NewConnect. Był to bardzo ważny krok w kierunku zwiększania rozpoznawalności wśród inwestorów oraz budowania ich zaufania do spółki.

Najbliższym celem dla Emitenta jest przeprowadzenie w pierwszej połowie 2016 r. emisji akcji serii G, w której inwestorom zaoferowane zostanie do 200 tys. akcji. Pozyskany kapitał będzie przeznaczony na rozbudowę banku gruntów oraz finansowanie realizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Plany Spółki zakładają równoczesne prowadzenie 3 projektów deweloperskich, każdy o wielkości od 8 do 15 tys. mkw. PUM.

- Debiut naszej spółki na rynku podstawowym jest elementem realizacji długoterminowej strategii rozwoju Orion Investment, jak również wypełnieniem naszej obietnicy w stosunku do inwestorów, którzy zaufali nam już kilka lat temu. Sumiennie wywiązujemy się również z innych obietnic, m.in. z długoterminowego zrównoważonego rozwoju portfela naszych projektów deweloperskich oraz wypłaty 1/3 zysku netto w formie dywidendy - ocenia Tadeusz Marszalik, prezes zarządu spółki Grupa Orion Investment.

Emitent dokonał obniżenia prognoz finansowych na 2015 r. Według zaktualizowanej prognozy skonsolidowany zysk netto Spółki ma wynieść 6,5 mln zł, a przychody ze sprzedaży mają sięgnąć 22,9 mln zł. Obniżenie prognoz finansowych było wynikiem późniejszego oddania do użytkowania II etapu inwestycji deweloperskiej "Trzy ogrody" oraz późniejszego uzyskania zaświadczenia o oddaniu do użytkowania zespołu 30 budynków mieszkalnych w Zabierzowie. Spółka zakłada utrzymanie rentowności na wcześniej prognozowanym poziomie. W 2016 r. Grupa Kapitałowa Orion Investment przewiduje osiągnięcie zysku netto w wysokości 9,3 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 33,7 mln zł.

- Formalne oddanie do użytkowania obu zakończonych inwestycji opóźniło się w niewielkim stopniu, jednak fakt ten opóźnił również proces przenoszenia własności już sprzedanych mieszkań. W związku z tym część przychodów i zysków, które miały wpłynąć na wyniki w 2015 roku przesunęła się na I kw. 2016 roku. Stąd też konieczność korekty prognoz finansowych - podsumowuje Prezes Marszalik.

Grupa Orion Investment to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Orion Investment S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2009 r., a w grudniu 2015 r. zmieniła rynek notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie. Do najważniejszych inwestycji Grupy Orion Investment S.A. należy zaliczyć budowę hali biurowo-produkcyjnej w Sosnowcu, 7-piętrowego apartamentowca „Przemysłowa 15” w Krakowie oraz realizowanie projektu „Trzy Ogrody” w Krakowie. Spółka prowadzi stabilną politykę dywidendową - dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za cztery ostatnie lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA