PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orion Investment: ambitne plany na przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sty 2016 11:24

Orion Investment: ambitne plany na przyszłość Projekt Orion Investment w Sosnowcu

Po grudniowym debiucie na rynku głównym GPW, firma Orion Investment przygotowuje się do nowego etapu rozwoju. W planach są kolejne inwestycje, a także dodatkowa emisja akcji.

REKLAMA

Grupa Orion Investment S.A. zadebiutowała w dniu 17 grudnia na rynku podstawowym GPW w Warszawie, zmieniając rynek notowań z NewConnect. Był to bardzo ważny krok w kierunku zwiększania rozpoznawalności wśród inwestorów oraz budowania ich zaufania do spółki.

Najbliższym celem dla Emitenta jest przeprowadzenie w pierwszej połowie 2016 r. emisji akcji serii G, w której inwestorom zaoferowane zostanie do 200 tys. akcji. Pozyskany kapitał będzie przeznaczony na rozbudowę banku gruntów oraz finansowanie realizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Plany Spółki zakładają równoczesne prowadzenie 3 projektów deweloperskich, każdy o wielkości od 8 do 15 tys. mkw. PUM.

- Debiut naszej spółki na rynku podstawowym jest elementem realizacji długoterminowej strategii rozwoju Orion Investment, jak również wypełnieniem naszej obietnicy w stosunku do inwestorów, którzy zaufali nam już kilka lat temu. Sumiennie wywiązujemy się również z innych obietnic, m.in. z długoterminowego zrównoważonego rozwoju portfela naszych projektów deweloperskich oraz wypłaty 1/3 zysku netto w formie dywidendy - ocenia Tadeusz Marszalik, prezes zarządu spółki Grupa Orion Investment.

Emitent dokonał obniżenia prognoz finansowych na 2015 r. Według zaktualizowanej prognozy skonsolidowany zysk netto Spółki ma wynieść 6,5 mln zł, a przychody ze sprzedaży mają sięgnąć 22,9 mln zł. Obniżenie prognoz finansowych było wynikiem późniejszego oddania do użytkowania II etapu inwestycji deweloperskiej "Trzy ogrody" oraz późniejszego uzyskania zaświadczenia o oddaniu do użytkowania zespołu 30 budynków mieszkalnych w Zabierzowie. Spółka zakłada utrzymanie rentowności na wcześniej prognozowanym poziomie. W 2016 r. Grupa Kapitałowa Orion Investment przewiduje osiągnięcie zysku netto w wysokości 9,3 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 33,7 mln zł.

- Formalne oddanie do użytkowania obu zakończonych inwestycji opóźniło się w niewielkim stopniu, jednak fakt ten opóźnił również proces przenoszenia własności już sprzedanych mieszkań. W związku z tym część przychodów i zysków, które miały wpłynąć na wyniki w 2015 roku przesunęła się na I kw. 2016 roku. Stąd też konieczność korekty prognoz finansowych - podsumowuje Prezes Marszalik.

Grupa Orion Investment to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Orion Investment S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2009 r., a w grudniu 2015 r. zmieniła rynek notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie. Do najważniejszych inwestycji Grupy Orion Investment S.A. należy zaliczyć budowę hali biurowo-produkcyjnej w Sosnowcu, 7-piętrowego apartamentowca „Przemysłowa 15” w Krakowie oraz realizowanie projektu „Trzy Ogrody” w Krakowie. Spółka prowadzi stabilną politykę dywidendową - dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za cztery ostatnie lata.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA