PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostrożne prognozy Katowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 28 lut 2017 14:52

Ostrożne prognozy Katowickiej SSE

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która w minionym roku pozyskała 29 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, w tym roku prognozuje spadek wartości inwestycji i liczby inwestorów. Plan na 2017 r. to 25 projektów wartych w sumie ponad 1 mld zł.

REKLAMA

We wtorek KSSE, która jest największą w Polsce specjalną strefą ekonomiczną, przedstawiła w komunikacie swoje plany na 2017 r. Zarząd strefy liczy, że dzięki pozyskanym w tym roku nowym projektom powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy, wobec ponad 1,6 tys. zadeklarowanych przez nowych inwestorów w ubiegłym roku.

Prezes KSSE Piotr Wojaczek przypomniał, że przed rokiem strefa również prognozowała nowe inwestycje na poziomie ok. 1 mld zł, a zamknęła 2016 r. blisko dwukrotnie lepszym wynikiem. - Wierzę, iż w grudniu ponownie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni, tak jak miało to miejsce w roku jubileuszowym, który zamknęliśmy ze znacznie lepszym niż pierwotnie zakładany wynikiem, trzecim najlepszym w naszej historii - skomentował prezes.

W tym roku KSSE pozyskała pierwszych czterech inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia na działalność w strefie; w najbliższych tygodniach ma nastąpić rozstrzygnięcie kolejnych pięciu postępowań. Nowymi inwestorami, którzy zadeklarowali łączne nakłady przekraczające 90 mln zł, zostały firmy Bito Technika Magazynowa, Pomarez oraz dwie spółki z sektora małych i średnich firm: PMS4i i Promatek Media Julia Pogorzelska.

Niemiecka spółka Bito Technika Magazynowa - producent m.in. regałów i podestów - w Ujeździe (woj. opolskie) zainwestuje 47 mln zł, tworząc co najmniej 14 miejsc pracy. Belgijski Pomarez z branży metalowej zainwestuje 39 mln zł w Bytomiu, zatrudniając ośmiu pracowników. W Częstochowie polska firma PMS4i z branży tworzyw sztucznych wyda co najmniej 3,7 mln zł i stworzy cztery miejsca pracy, a firma Promatek Media Julia Pogorzelska, również w Częstochowie, zainwestuje 2,5 mln zł w produkcję książek, gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci. Zatrudni siedem osób.

Na przełomie 2016 i 2017 r. KSSE została powiększona o 269 hektarów. Powiększenie objęło 241 hektarów gruntów publicznych, położonych w 13 miejscowościach: Krzepicach, Lędzinach, Ogrodzieńcu i Woźnikach, gdzie katowicka strefa nie była dotąd obecna, a także w Bielsku-Białej, Godowie, Jastrzębiu-Zdroju, Oleśnie, Radziechowach-Wieprzu, Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Zawierciu, gdzie powiększone zostały istniejące obszary KSSE. Trwa przygotowanie terenów na potrzeby potencjalnych inwestorów. Pozostałe ok. 28 ha nowych terenów to grunty Skarbu Państwa, a użytkowane przez działające na nich firmy, którzy planują nowe projekty: w Bytomiu, Węgierskiej Górce i Katowicach.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA