PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics ma wydzierżawić 26-hektarowy teren w Porcie Gdańsk

  • Autor: PAP
  • 13 sie 2015 21:14

Największy operator portowy w Polsce, OT Logistics ma wydzierżawić 26 ha terenu w Porcie Gdańsk. Firmy podpisały umowę przedwstępną 30-letniej dzierżawy nieruchomości w Porcie Zewnętrznym. Za ponad 5 lat może tam powstać terminal do przeładunku zbóż i pasz.

REKLAMA

Jak poinformowała w czwartek wieczorem w komunikacie spółka OT Logistics SA (OTL), "OTL zawrze z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk umowę 30-letniej dzierżawy nieruchomości w Porcie Zewnętrznym o powierzchni ok. 26 ha; obie strony właśnie podpisały umowę przedwstępną, która zobowiązuje do zawarcia umowy przyrzeczonej".

"Oznacza to, że OTL jest coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego terminalu przeładunkowo-składowego, który umożliwi Spółce aktywniejszą działalność w zakresie obsługi towarów agro, tj. zbóż i pasz" - podano.

Jak tłumaczy cytowany w komunikacie Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics SA, "podpisana umowa istotnie przybliża do zakończenia transakcji, o której przeprowadzenie spółka starała się od kilku lat". Ocenia, że "budowa terminalu w gdańskim porcie będzie dużą inwestycją, która może mieć wpływ nie tylko na sam port i region, w którym się znajduje, ale na całą polską gospodarkę". Zwrócił uwagę, że obecnie żaden port w kraju nie prowadzi na dużą skalę obsługi zbóż i pasz. "Tymczasem popyt na tego typu usługi jest duży i wciąż rośnie" - dodał.

Firma przypomina w komunikacie, że "inwestycja w Gdańsku stanowi realizację celów emisyjnych wskazanych w prospekcie z 2013 r. i ma polegać na budowie terminalu przeładunkowo-składowego, przystosowanego i wykorzystywanego do obsługi statków i ich ładunków w obrocie portowym, obsługi ładunków w relacjach lądowych oraz składowania towarów (z wyłączeniem gazów oraz ropy naftowej i produktów naftowych) o zdolności przeładunkowej nie mniejszej niż 2 mln ton rocznie". W 2014 r. porty OTL przeładowały łącznie ok. 8 mln ton towarów.

Podano, że umowa dzierżawy nieruchomości w Porcie w Gdańsku zostanie zawarta do 30 dni od zakończenia procedury formalnej. Ocenia się, że może to nastąpić na przełomie września i października br.

Zakończenie inwestycji ma nastąpić w terminie do 60 miesięcy od daty wydania nieruchomości.

OT Logistics SA jest polską spółką z branży TSL. W 2014 r. Grupa OT Logistics osiągnęła obroty ok. 200 mln euro. Od 2013 r. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównymi udziałowcami spółki są fundusze emerytalne (Met Life, Allianz) oraz polski fundusz Mistral.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA