PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics pomaga w handlu z Chinami

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 gru 2017 10:22

OT Logistics pomaga w handlu z Chinami fot. mat. prasowe

Spółka OT Logistics powołała do życia Dział Logistyki Intermodalnej oferujący usługi transportowe przy imporcie towarów z Chin i eksporcie do tego kraju. W ramach nowej oferty OT Logistics umożliwia klientom połączenia pomiędzy 13 terminalami w Chinach oraz dwoma terminalami w Polsce – w Łodzi i w Małaszewiczach przy granicy z Białorusią.

REKLAMA

Nowa usługa kierowana jest do firm chcących skorzystać z Nowego Jedwabnego Szlaku, rozwijanego lądowego kanału transportowego łączącego Chiny i kraje Azji Środkowej z Europą. Wykorzystanie transportu kolejowego pozwala na szybszy transport towarów z Dalekiego Wschodu – transport kolejowy z Chin trwa ok. 14 dni w porównaniu do ponad miesiąca potrzebnego dla transportów morskich. Oferta stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów kontaktami handlowymi z Chinami, w szczególności w zakresie importu towarów do Polski.

W ramach usługi klienci mogą zamówić transport pełnokontenerowy (FCL), jak również skorzystać z możliwości transportu drobnicowego (LCL). Pozwala to na dopasowanie usługi również do potrzeb mniejszych firm.

- Oferta Działu Logistyki Intermodalnej jest bardzo atrakcyjna dla klientów, ponieważ umożliwia zamówienie usługi door-to-door. Za klientów zajmujemy się całym procesem transportowym, od pobrania towaru w fabryce, poprzez odprawę celną w Chinach, po odprawę celną w Polsce i dostawę pod drzwi zamawiającego  – mówi Kamil Skoneczny, dyrektor działu Logistyki Intermodalnej - Oferta skierowana jest zarówno dla indywidualnych klientów, jak i dla firm spedycyjnych – dodaje.

Uruchomienie nowego serwisu transportowego jest zgodne ze strategią Grupy Kapitałowej OT Logistics, która zakłada m. in. uzyskanie pozycji wiodącego operatora transportowo-logistycznego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w perspektywie do 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA