PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics rośnie w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2016 08:01

OT Logistics rośnie w siłę Fot. Fotolia

Grupa Kapitałowa OT Logistics, jeden z liderów branży TSL w Europie, wypracowała po III kw. 2016 r. 523 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a zysk netto wyniósł 3,6 mln zł. Grupa zwiększyła wynik EBITDA do 43,5 mln zł. Grupa prowadzi działania optymalizacyjne i zwiększa obecność w branży TSL w Polsce i Europie.

REKLAMA

W pierwszych dziewięciu miesiącach br. Grupa Kapitałowa OT Logistics wypracowała 523 mln zł przychodów wobec 554 mln zł rok wcześniej. Zysk netto spółki sięgnął 3,6 mln zł wobec 6,7 mln zł rok temu. Z kolei wynik EBITDA po III kw. 2016 r. wzrósł do 43,5 mln zł w porównaniu do 43,1 mln zł rok wcześniej. Jednocześnie rentowność EBITDA wzrosła do 8,3 proc. z 7,8 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku. W minionym kwartale spółka zwiększyła również rentowność sprzedaży brutto do 13,2 proc. z 13 proc. rok temu. W trakcie 9 miesięcy 2016 r. Grupa wypracowała dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (+31,9 mln zł), co świadczy o kontynuowaniu pożądanego kierunku rozwoju.

Wolumen przeładunków w OT Port Gdynia wyniósł w III kw. br. 810 tys. ton, co stanowi poprawę o 32 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. 

W III kw. br. Grupa rozpoczęła konsolidację Sealand Logistics, co w przyszłości będzie skutkowało zwiększeniem udziału w krajowym rynku spedycyjnym, w tym w segmencie spedycji kontenerowej, który pozwala wygenerować wyższe marże. Grupa oczekuje również na finalizację przejęcia STK Group, uzyskała niezbędne zgody UOKIK. Przejęcie to może wzmocnić kompetencje Grupy w segmencie przewozów kolejowych. Na dzień publikacji raportu finansowego za III kw br. warunki zawieszające realizację umowy przejęcia STK Group nie zostały jeszcze spełnione.

Największy udział w strukturze przychodów Grupy po III kw. 2016 r miały usługi spedycyjne: 57 proc., przewozy i inne usługi transportowe: 29 proc. oraz usługi portowe (przeładunki i składowanie towarów): 11 proc. Pozostałe usługi świadczone przez spółki z Grupy generują ok. 3 proc.przychodów OT Logistics.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA