PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics szykuje nowe inwestycje

  • wnp.pl
  • 20 sie 2015 07:41

OT Logistics zakończył udanie emisję obligacji serii E, która kierowana była głównie do inwestorów indywidualnych. Pozwoli to na realizację nowych projektów, w tym deweloperskich.

REKLAMA

Inwestorzy objęli wszystkie oferowane 10 tys. obligacji, trzyletnich niezabezpieczonych o łącznej wartości 10 mln zł. Ich oprocentowanie jest stałe i wynosi 5,4 proc. w skali roku, wypłacane kwartalnie kuponem.

Ostatnie lata Grupa Kapitałowa OT Logistics (GK OTL) może zaliczyć do przełomowych, m.in. za sprawą akwizycji. W styczniu 2014 r. sfinalizowane zostało przejęcie Grupy C. Hartwig Gdynia, a w lipcu tego samego roku Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia (obecnie - po zmianie nazwy - OT Port Gdynia; OTPG).

Natomiast w lipcu br. spółka zakupiła - za 61,2 mln zł - akcje nowej emisji spółki Luka Rijeka, zarządzającej największym portem morskim w Chorwacji, stając się jej drugim co do wielkości – po chorwackim skarbie państwa - udziałowcem z 20,81 proc. akcji. Otwiera to drogę do ścisłej współpracy z operatorem portu zarówno na poziomie inwestycyjnym, jak i operacyjnym.

Ponadto w połowie sierpnia zawarta została umowa przedwstępna z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk dotycząca 30.letniej dzierżawy nieruchomości o pow. ok. 26 ha w celu rozpoczęcia w przyszłości budowy nowego terminalu przeładunkowo-składowego zbóż i pasz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA