PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics wydzierżawi grunty w gdańskim porcie

  • Autor: PAP
  • 08 lip 2015 07:58

OT Logistics chce do końca trzeciego kwartału zakończyć rozmowy z zarządem portu w Gdańsku o dzierżawie 26 ha w Porcie Wewnętrznym. Spółka chce na tym terenie przeładowywać produkty rolne, głównie pszenicę - poinformował PAP prezes Zbigniew Nowik. Dodał, że ostatnie zmiany w zarządzie OT Logistics mają wzmocnić działania akwizycyjne grupy.

REKLAMA

Pod koniec czerwca OT Logistics uzyskało od Zarządu Morskiego Portu Gdańsk wyłączność negocjacyjną na dzierżawę ok. 26 hektarów terenu w Porcie Zewnętrznym. Spółka jako jedyna przystąpiła do trzeciego już postępowania w tej sprawie.

 
"Plany związane z gdańskim portem dotyczą przede wszystkim uruchomienia przeładunku produktów agro, głównie pszenicy, co stanowi odpowiedź na rosnący popyt na tego typu usługi. Mamy już pierwszych kontrahentów zainteresowanych współpracą" - powiedział PAP Nowik.

"Spodziewamy się sprawnego przeprowadzenia procesu negocjacji warunków dzierżawy. W naszej ocenie powinien on zakończyć się w bieżącym kwartale" - dodał.

Zbigniew Nowik trafił do zarządu OT Logistics z rady nadzorczej spółki w końcówce czerwca, zastępując Piotra Pawłowskiego, który jest obecnie wiceprezesem firmy. Do zarządu dołączył również Piotr Ambrozowicz, który w latach 2010-2014 był wiceprezes giełdowego Work Service.

 "Decyzja o wzmocnieniu zarządu OT Logistics o osoby z ogromnym doświadczeniem w obszarze przejęć ma pomóc w realizacji istotnej części naszej strategii, zakładającej rozwój grupy poprzez akwizycje" - wyjaśnił Nowik.

Prezes dodał, że pomimo zawarcia umowy z Lotos Kolej, spółka nadal jest zainteresowana "rozszerzeniem kompetencji grupy o świadczenie usług przewozu towarów transportem kolejowym, opartym na przewoźniku będącym członkiem grupy OT Logistics".

W ubiegły czwartek spółka zależna OT Logistics zawarła z Lotosem Kolej z grupy Lotos umowę o świadczenie usług przewozowych. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2020 r. Jej szacunkowa to ok. 250 mln zł.

Nowik poinformował również, że OT Logistics sprzedało budynek administracyjny w Szczecinie, którego wartość księgowa wynosiła 4-5 mln zł. Mieściły się tam biura firmy, które po sprzedaży zostały przeniesione do wynajętego obiektu.

Prezes dodał, że grupa nadal prowadzi procesy sprzedaży dwóch innych nieruchomości: w Szczecinie, o wartości prawie 14 mln zł, i we Wrocławiu, o wartości ponad 61 mln zł.

Jak wyjaśnił Nowik, grupa widzi ożywienie na rynku transportu śródlądowego w Niemczech. W Polsce rynek rozwija się "stabilnie".

W pierwszym kwartale przychody segmentu śródlądowego OT Logistics spadły o 9 proc. rok do roku, do 53,7 mln zł. Wynikało to ze sprzedaży udziałów w jednej z zagranicznych spółek zależnych i wyłączeniem tej spółki z konsolidacji od stycznia tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA