PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

OT Logistics zadebiutuje na GPW 18. lipca

  • Autor: PAP
  • 17 lip 2013 13:25

OT Logistics, spółka zajmująca się transportem śródlądowym oraz spedycją, zadebiutuje na GPW w czwartek, 18 lipca - poinformowała GPW w komunikacie.

REKLAMA

Do obrotu trafi 150.00 praw do akcji serii B.

OT Logistics w ramach pierwotnej oferty publicznej pozyskała 30 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje w portach morskich. W prospekcie emisyjnym spółka informowała, że jej priorytetowym celem inwestycyjnym jest zakup Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia w porcie drobnicowym w Trójmieście. Na przejęcie spółka planowała przeznaczyć 40-60 mln zł, które to środki miały pochodzić z emisji akcji oraz obligacji.

W ramach emisji 139.943 akcje objęli inwestorzy instytucjonalni, a 10.057 indywidualni.

OT Logistics, dawniej Odratrans, to grupa transportowa świadcząca usługi transportu śródlądowego na Odrze i Renie, oraz spedycji morskiej i kolejowej, jak również usługi przeładunkowe w portach morskich.

OT Logistics ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce, gdzie posiada ponad 80 proc. rynku, jak również na terenie Niemiec środkowo-wschodnich z udziałem rynkowym na poziomie ponad 50 proc.

Grupa składa się z kilkunastu spółek i jest właścicielem m.in. ponad 92 proc. udziałów w Porcie Handlowym Świnoujście, udziałów w porcie w Kołobrzegu, terminalu kolejowego w Świsłoczy (Białoruś) oraz udziałów w terminalu w Medyce.

Częścią grupy jest również spółka Żegluga Bydgoska, realizująca transport śródlądowy na Wiśle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA