PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarto przemysłową inwestycję firmy Polaris

  • Autor: PAP
  • 24 wrz 2014 08:23

Fabrykę firmy Polaris Polska produkującą pojazdy terenowe - głównie quady - otwarto oficjalnie w Opolu. Produkcję zakład uruchomił już w ub. tygodniu. Pracuje w nim obecnie ponad 170 osób. Inwestycja warta była ok. 100 mln zł.

REKLAMA

Jak powiedział dyrektor operacyjny Polaris Polska Bogusław Dawiec - jeszcze w tym roku z taśm firmy ma zjechać ok. tysiąc pojazdów, a w przyszłym roku - ok. 25 tys. Produkowane w Opolu maszyny - głównie quady, a także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR - trafiać będą na rynki Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Prezes i dyrektor generalny firmy Polaris Scott Wine mówił podczas otwarcia w Opolu, że opolska fabryka to pierwsze poza Ameryką Północną miejsce produkcji pojazdów terenowych Polaris. Ma odpowiadać za jedną trzecią sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej.

"Jest kluczowa dla naszych międzynarodowych planów rozwoju, ponieważ zapewnia terminowe zwiększenie mocy produkcyjnej" - zaznaczał.

Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) Barbara Kaśnikowska podkreślała z kolei w Opolu, że w WSSE w sumie znalazło się już ponad 170 przedsiębiorstw. "Większość z nich działa w branży motoryzacyjnej, ale produkują głównie akcesoria. Polaris jest pierwszą inwestycją w strefie, ale nie ostatnią, która będzie produkować gotowe pojazdy" - mówiła. "Jesteśmy dumni z tego, że Polaris zdecydował się na tę inwestycję i liczymy, że trafią też tutaj poddostawcy współpracujący z tą firmą" - dodała.

Z kolei marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła przekonywał, że pracownicy Polarisa "będą doskonałym przykładem tego, że na Polakach można polegać". "Przed nami ogromna szansa, by władze miasta regionu oraz opolskich uczelni skorzystały z obecności tego zakładu. Myślę, że wspólnie z Polarisem będziemy budować nowe projekty" - dodał.

Dawiec podał, że dotychczas pracę w opolskim Polarisie znalazło ponad 170 pracowników. Do roku 2015 pracę w fabryce ma mieć 300 osób, a generalnie wielkość zakładu pozwala na zatrudnienie nawet 500 osób. Pracownicy produkcyjni pochodzą niemal wyłącznie z Opola i okolic miasta. Dyrektor operacyjny zapowiedział, że w tym roku mają być jeszcze zatrudniani monterzy i spawacze.

Budowa hali amerykańskiego Polarisa przy ul. Wspólnej w Opolu rozpoczęła się we wrześniu ub. roku. Zakład powstał na 12-hektarowej działce, na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja warta była ok. 100 mln zł. W zbudowanej hali o powierzchni 32 tys. metrów kw. znalazły się m.in. spawalnia, lakiernia, a także linie produkcyjne i montażowe. Zakład ma też 2,5-kilometrowy tor testowy.

Firma Polaris Polska należy do amerykańskiej grupy Polaris Industries, która powstała w 1954 r. w Minnesocie. Zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników i jest notowana na amerykańskiej giełdzie. Koncern ma fabryki w USA, Meksyku i Indiach. Polaris Polska w Opolu to pierwsza europejska fabryka amerykańskiej firmy

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA