PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Outsourcing logistyki szansą na oszczędności

  • www.portalspozywczy.pl
  • 13 gru 2013 15:56

Sprawne wdrożenie outsourcingu przez Seito Polska rozpoczyna się od audytu wstępnego celem, którego jest precyzyjne określenie potrzeb klienta, zapoznanie się ze środowiskiem pracy oraz optymalizacja procesów logistycznych wewnątrz przedsiębiorstwa - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Edyta Kościelska, kierownik ds. rozwoju rynku Seito Polska Sp. z o.o.

REKLAMA

Podkreśla, że ten etap jest niezwykle istotny z punktu widzenia rentowności przedsięwzięcia.

- Odpowiednio dobrane maszyny wraz z niezbędnym osprzętem w korelacji z właściwym programem zarządzania kadrą potrafią wygenerować od 15 do 25 proc. oszczędności. Kolejnym krokiem jest stworzenie odpowiednich, zabezpieczających interesy stron, zapisów kontraktu. Kształt umowy zapewnić więc musi z jednej strony dużą elastyczność relacji pomiędzy stronami a drugiej być gwarantem sprawnego funkcjonowania i realizowania podstawowych zadań przez klientów firmy - mówi Edyta Kościelska.

Kolejnym etapem jest rekrutacja personelu lub też, w zależności od uwarunkowań prawnych, przejęcie pracowników klienta, a następnie szkolenia z zakresu procedur charakteryzujących dane stanowisko pracy. Firma prowadzi również szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych, co umożliwia pomoc w przekwalifikowaniu się pracowników i stwarza dodatkowe możliwości na zatrudnienie odpowiedniej kadry, co jest szczególnie istotne przy tak gwałtownie zmieniającym się rynku pracy.

Zarządzanie jednostkami biznesowymi na terenie klientów firmy odbywa się za pośrednictwem wykwalifikowanych Koordynatorów. Osoby te bezpośrednio odpowiedzialne są za realizację założeń kontraktu, wykonywanie zleceń składanych przez klienta, jak i za kształtowanie ładu organizacyjnego.

- Spółka bardzo duży nacisk kładzie na relacje interpersonalne, starając się jak najbardziej efektywnie wykorzystywać informacje płynące od pracowników, choćby podczas przeprowadzanych cyklicznie sesji Kaizen. Właściwie wdrożony i przystosowany do warunków danego przedsiębiorstwa program zarządzania kadrą, a także system efektywnego zarządzania parkiem maszynowym są w stanie wygenerować kolejne oszczędności w miesięcznej puli dedykowanej na obsługę transportu bliskiego w firmie. W zależności od sytuacji, całkowite oszczędności dla firmy decydującej się na wdrożenie outsourcingu transportu wewnętrznego sięgać mogą nawet 40 proc. - podkreśla Edyta Kościelska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA