PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A.Nova z nowym prezesem i zarządem

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 26 paź 2017 08:11

P.A.Nova z nowym prezesem i zarządem Ewa Bobkowska, pełniąca dotychczas obowiązki prezesa zarządu oraz Piotr Korek, nowy szef P.A. Nova

Były wiceprezes Tesco Polska, odpowiedzialny m.in. za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, został nowym prezesem giełdowej spółki P.A. Nova. Ewa Bobkowska, pełniąca tę funkcję od początku istnienia spółki, pozostanie w Zarządzie.

REKLAMA

W skład zarządu weszli: Ewa Bobkowska, Piotr Korek i Tomasz Janik. 

Ewa Bobkowska, pełniąca dotychczas obowiązki prezesa zarządu, została powołana na stanowisko wiceprezesa. Prezesem zarządu P.A. Nova został Piotr Korek.

- Rok 2017 to dla naszej spółki dwa jubileusze: 30 lat działalności, a także 10 lat obecności na GPW w Warszawie. Przez wszystkie te lata bardzo konsekwentnie i skutecznie budowaliśmy wartość Grupy P.A. Nova, szczególnie po pozyskaniu znacznych środków z emisji, które w całości zostały w całości przeznaczone na rozwój działalności deweloperskiej. Nasze plany na następne lata zakładają dalszy rozwój w Polsce oraz za granicą. Aby tego dokonać poszukiwałam menedżera, który wzmocniłby pozycję firmy. Pozyskanie tak świetnego specjalisty o międzynarodowej renomie uważam za najlepszą swoją decyzję. Piotra Korka znam od 11 lat, byliśmy partnerami biznesowymi, zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów i jestem przekonana, że nasza wspólna praca przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju spółki – wyjaśnia Ewa Bobkowska.

Piotr Korek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży nieruchomości handlowych. Przez ostatnie 15 lat odpowiadał za ekspansję, rozwój i zarządzanie obiektami sieci Tesco, najpierw na terenie Polski, następnie na całym obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym zadaniem nowego prezesa grupy P.A. Nova będzie opracowanie oraz wdrożenie nowej strategii, ukierunkowanej na wzmocnienie pozycji Grupy P.A. Nova na rynkach zagranicznych.

- Jestem przekonany, że doświadczenia zebrane w biznesie niemieckim i brytyjskim pomogą zwiększyć skalę działalności Grupy P.A Nova, zapewniając stabilny, długofalowy rozwój. Moim celem będzie również zwiększenie przychodów i zysków oraz usystematyzowanie biznesu. Sytuacja na rynku nieruchomości handlowych jest niezwykle złożona i wymaga podejmowania przemyślanych decyzji uwzględniających to, co dzieje się dzisiaj oraz to, co wydarzy się na rynku zarówno w najbliższej, jak i dłuższej perspektywie. Jestem wdzięczny, że Pani Prezes, że zdecydowała się pozostać w zarządzie, aby właściwie wprowadzić mnie w nową rolę – powiedział Piotr Korek. Dodał, że obecna struktura zarządu umożliwi mu skoncentrowanie się na stworzeniu nowej strategii, przy jednoczesnej gwarancji, że aktualny portfel zamówień będzie realizowany i nadzorowany przez Ewę Bobkowską.

Piotr Korek w latach 1993-2002 był członkiem zarządu Grupy HIT Hipermarket, gdzie odpowiadał za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami. W 2002 roku, po przejęciu HIT Hipermarketu przez Tesco, Piotr Korek piastował stanowiska m.in. dyrektora nieruchomości i inwestycji oraz wiceprezesa zarządu. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także licznych szkoleń m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii z zakresu zarządzania, przywództwa oraz prowadzenia inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA