PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P.A.Nova z nowym prezesem i zarządem

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 26 paź 2017 08:11

P.A.Nova z nowym prezesem i zarządem Ewa Bobkowska, pełniąca dotychczas obowiązki prezesa zarządu oraz Piotr Korek, nowy szef P.A. Nova

Były wiceprezes Tesco Polska, odpowiedzialny m.in. za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, został nowym prezesem giełdowej spółki P.A. Nova. Ewa Bobkowska, pełniąca tę funkcję od początku istnienia spółki, pozostanie w Zarządzie.

REKLAMA

W skład zarządu weszli: Ewa Bobkowska, Piotr Korek i Tomasz Janik. 

Ewa Bobkowska, pełniąca dotychczas obowiązki prezesa zarządu, została powołana na stanowisko wiceprezesa. Prezesem zarządu P.A. Nova został Piotr Korek.

- Rok 2017 to dla naszej spółki dwa jubileusze: 30 lat działalności, a także 10 lat obecności na GPW w Warszawie. Przez wszystkie te lata bardzo konsekwentnie i skutecznie budowaliśmy wartość Grupy P.A. Nova, szczególnie po pozyskaniu znacznych środków z emisji, które w całości zostały w całości przeznaczone na rozwój działalności deweloperskiej. Nasze plany na następne lata zakładają dalszy rozwój w Polsce oraz za granicą. Aby tego dokonać poszukiwałam menedżera, który wzmocniłby pozycję firmy. Pozyskanie tak świetnego specjalisty o międzynarodowej renomie uważam za najlepszą swoją decyzję. Piotra Korka znam od 11 lat, byliśmy partnerami biznesowymi, zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów i jestem przekonana, że nasza wspólna praca przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju spółki – wyjaśnia Ewa Bobkowska.

Piotr Korek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży nieruchomości handlowych. Przez ostatnie 15 lat odpowiadał za ekspansję, rozwój i zarządzanie obiektami sieci Tesco, najpierw na terenie Polski, następnie na całym obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym zadaniem nowego prezesa grupy P.A. Nova będzie opracowanie oraz wdrożenie nowej strategii, ukierunkowanej na wzmocnienie pozycji Grupy P.A. Nova na rynkach zagranicznych.

- Jestem przekonany, że doświadczenia zebrane w biznesie niemieckim i brytyjskim pomogą zwiększyć skalę działalności Grupy P.A Nova, zapewniając stabilny, długofalowy rozwój. Moim celem będzie również zwiększenie przychodów i zysków oraz usystematyzowanie biznesu. Sytuacja na rynku nieruchomości handlowych jest niezwykle złożona i wymaga podejmowania przemyślanych decyzji uwzględniających to, co dzieje się dzisiaj oraz to, co wydarzy się na rynku zarówno w najbliższej, jak i dłuższej perspektywie. Jestem wdzięczny, że Pani Prezes, że zdecydowała się pozostać w zarządzie, aby właściwie wprowadzić mnie w nową rolę – powiedział Piotr Korek. Dodał, że obecna struktura zarządu umożliwi mu skoncentrowanie się na stworzeniu nowej strategii, przy jednoczesnej gwarancji, że aktualny portfel zamówień będzie realizowany i nadzorowany przez Ewę Bobkowską.

Piotr Korek w latach 1993-2002 był członkiem zarządu Grupy HIT Hipermarket, gdzie odpowiadał za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami. W 2002 roku, po przejęciu HIT Hipermarketu przez Tesco, Piotr Korek piastował stanowiska m.in. dyrektora nieruchomości i inwestycji oraz wiceprezesa zarządu. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także licznych szkoleń m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii z zakresu zarządzania, przywództwa oraz prowadzenia inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA