PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 inwestuje trzeci raz w tym roku, ale to nie koniec nowych projektów

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 cze 2017 14:08

P3 inwestuje trzeci raz w tym roku, ale to nie koniec nowych projektów P3 Mszczonów

P3 wystartował z budową nowego magazynu o powierzchni 16,5 tys. mkw. w parku logistycznym P3 Mszczonów. To trzecia inwestycja w Polsce, której realizację rozpoczęto w tym roku. Jednym z najemców jest firma FM Logistic.

REKLAMA

FM Logistic, najemca, który jest obecny również w czterech innych parkach logistycznych P3 w Czechach, Polsce i Rumunii zdecydował się na wynajem 7,3 tys. mkw. w powstającym budynku. Już w tym momencie widać duże zainteresowanie potencjalnych najemców pozostałą powierzchnią magazynową.

Od początku roku prace nad nowymi projektami ruszyły także w dwóch innych parkach – P3 Błonie i P3 Poznań. W podwarszawskim Błoniu powstaje magazyn o powierzchni prawie 26 tys. mkw. dla firmy Antalis, a w Poznaniu obiekt o powierzchni 31,904 mkw., w którym 10 tys. mkw. zajmie British American Tobacco. Ponadto od początku roku w parkach logistycznych P3 w Polsce oddano do użytku ponad 50 tys. mkw. W podpoznańskim parku zakończono budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni prawie 30 tys. mkw., a w parku P3 Błonie zakończyła się budowa pierwszej fazy budynku numer 16 o powierzchni około 22 tys. mkw.

- Po udanym ubiegłym roku, na 2017 r. wyznaczyliśmy sobie jeszcze ambitniejsze cele. Bardzo owocne i pracowite pierwsze miesiące tego roku potwierdzają, że najprawdopodobniej wszystkie nasze zamierzenia uda się zrealizować. W tym roku rozpoczniemy budowy nowych obiektów we wszystkich naszych czterech parkach. Ponadto ostatnio sfinalizowaliśmy zakup gruntu o powierzchni 49,2 ha w sąsiedztwie parku P3 Poznań, na którym już w przyszłym roku ruszymy z budową - powiedział Andrzej Wroński, Country Head P3 w Polsce.

Najemca nowego budynku w P3 Mszczonów, FM Logistic to wiodąca firma w dziedzinie międzynarodowej logistyki, świadcząca usługi magazynowania, copackingu, comanufacturingu, transportu i zarządzania łańcuchem dostaw na terenie Europy. Portfel klientów FM Logistic obejmuje sieci handlowe, producentów żywności, kosmetyków, FMCG oraz firmy farmaceutyczne. Firma jest obecna w 13 krajach i zatrudnia 22 tys. pracowników.

Park logistyczny P3 Mszczonów będzie piątą lokalizacją FM Logistic w Europie Środkowo-Wschodniej, wliczając 15 tys. mkw. powierzchni w nowym parku logistycznym P3 Prague D11, zaprojektowane jako BTS i oddane do użytku w ubiegłym roku.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA