PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 już w rękach singapurskiego funduszu

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 sty 2017 09:12

P3 już w rękach singapurskiego funduszu Ian Worboys, CEO w P3

GIC, singapurski państwowy fundusz majątkowy, sfinalizował zakup P3. To jedna z największych umów na rynku nieruchomości w 2016 r. warta 2,4 mld euro.

REKLAMA

P3, ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych należał do TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge.

Umowa, która opiewa na 2,4 mld EUR, była już ogłoszona w listopadzie 2016 roku, ale zanim mogła być sfinalizowana musiała zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne Unii Europejskiej. To jedna z największych transakcji na europejskim rynku nieruchomości w 2016 roku.

Dzięki wsparciu nowego akcjonariusza, a także wraz z korzyściami płynącymi z pozyskanego w październiku 2016 długoterminowego refinansowania o wartość 1,4 mld EUR, P3 jest gotowe na wdrożenie nowych planów ekspansji, które obejmują przyśpieszenie zabudowy istniejącego banku ziemi pozwalającego na budowę nawet 1.4 miliona m2, a także pozyskiwanie nowych miejsc na inwestycje w dziewięciu europejskich krajach, w których deweloper jest już obecny, jak również wejście na nowe rynki.

- W ciągu ostatnich lat znacznie poszerzyliśmy działalność na naszych głównych rynkach i staliśmy się jednym z największych europejskich, w pełni zintegrowanych inwestorów – deweloperów. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani współpracą z jednym z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie i czekamy z niecierpliwością na przejście do następnego etapu naszej strategii rozwoju - powiedział Ian Worboys, CEO w P3. - Długoterminowa strategia inwestycyjna GIC jest bardzo zbliżona do naszego podejścia, i potwierdza wsparcie dla nas jako specjalisty na rynku nieruchomości logistycznych mocno skoncentrowanego na klientach, długoterminowego właściciela nieruchomości (który nigdy nie sprzedał żadnej nieruchomości) i dewelopera najwyższej jakości, ekologicznie zrównoważonych obiektów - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA