PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 już w rękach singapurskiego funduszu

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 sty 2017 09:12

P3 już w rękach singapurskiego funduszu Ian Worboys, CEO w P3

GIC, singapurski państwowy fundusz majątkowy, sfinalizował zakup P3. To jedna z największych umów na rynku nieruchomości w 2016 r. warta 2,4 mld euro.

REKLAMA

P3, ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych należał do TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge.

Umowa, która opiewa na 2,4 mld EUR, była już ogłoszona w listopadzie 2016 roku, ale zanim mogła być sfinalizowana musiała zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne Unii Europejskiej. To jedna z największych transakcji na europejskim rynku nieruchomości w 2016 roku.

Dzięki wsparciu nowego akcjonariusza, a także wraz z korzyściami płynącymi z pozyskanego w październiku 2016 długoterminowego refinansowania o wartość 1,4 mld EUR, P3 jest gotowe na wdrożenie nowych planów ekspansji, które obejmują przyśpieszenie zabudowy istniejącego banku ziemi pozwalającego na budowę nawet 1.4 miliona m2, a także pozyskiwanie nowych miejsc na inwestycje w dziewięciu europejskich krajach, w których deweloper jest już obecny, jak również wejście na nowe rynki.

- W ciągu ostatnich lat znacznie poszerzyliśmy działalność na naszych głównych rynkach i staliśmy się jednym z największych europejskich, w pełni zintegrowanych inwestorów – deweloperów. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani współpracą z jednym z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie i czekamy z niecierpliwością na przejście do następnego etapu naszej strategii rozwoju - powiedział Ian Worboys, CEO w P3. - Długoterminowa strategia inwestycyjna GIC jest bardzo zbliżona do naszego podejścia, i potwierdza wsparcie dla nas jako specjalisty na rynku nieruchomości logistycznych mocno skoncentrowanego na klientach, długoterminowego właściciela nieruchomości (który nigdy nie sprzedał żadnej nieruchomości) i dewelopera najwyższej jakości, ekologicznie zrównoważonych obiektów - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA