PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 kupuje 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lut 2015 14:21

P3 kupuje 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej

P3 Logistic Parks sfinalizował transakcję nabycia dwóch parków logistycznych w Polsce i jednego w Rumunii, o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 467 tys. mkw., od firmy CA Immobilien Anlagen AG.

REKLAMA

Zakup, którego część stanowi prawie 165 ha gruntu pod zabudowę, zwiększa całkowite portfolio magazynowe P3 do 2,9 mln mkw. i potwierdza status firmy jako jednego z wiodących ogólnoeuropejskich dostawców magazynów logistycznych.

Ian Worboys, dyrektor generalny firmy P3, powiedział: „Są to wysokiej jakości aktywa w lokalizacjach, w których dostrzegamy rosnący poziom wynajęcia i wysokie zapotrzebowanie klientów na rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb (Build-To-Suit).Transakcja ta stanowi kontynuację naszej strategii zakupów i dalsze umacnianie obecności P3 na szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma, od czasu jej przejęcia przez TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge w październiku 2013 roku, odnotowała znaczący rozwój dzięki czemu oferuje swoim klientom platformę o odpowiedniej skali i asięgu geograficznym."

Obiektem nabytym od CA Immobilien to: Park w Błoniu, o powierzchni 177 tys.mkw., położony w odległości 30 km od centrum Warszawy. Do jego najemców należą m.in. Bayer, IBM, Orange, a także Triumph i Allegro, co odzwierciedla atrakcyjność parku dla dużych sprzedawców poszukujących lokalizacji w pobliżu stolicy Polski. Park oferuje 17 ha gruntu pod zabudowę.

Drugim nabytkiem jest Park w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, w centralnej Polsce, oferujący 75tys.mkw. powierzchni i bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park znajduje się na działce o powierzchni 120 ha, która oferuje możliwości dalszej zabudowy. Do największych najemców parku należą Kühne & Nagel, FM Logistic oraz InPost.

Poza Polską P3 nabyło Park w Bukareszcie składający się z 215 tys.mkw. powierzchni, która jest wynajęta prawie w całości, oraz 40 ha gruntu pod zabudowę. Ze względu na dostęp do głównej obwodnicy miasta i autostrady A1 oraz lokalne możliwości obsługi ładunków w ramach ogólnoeuropejskiego korytarza kolejowego, jest to ważny ośrodek dla zewnętrznych dostawców logistycznych. Bliskość centralnego Bukaresztu przyciąga najemców z branży handlu internetowego, mianowicie firmę eMAG, a także firmy międzynarodowe, takie jak Carrefour, Tibbett Logistics, Gebrüder Weiss oraz nterbrands.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA