PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 zwiększa plany inwestycyjne

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2016 14:41

P3 zwiększa plany inwestycyjne P3 Mszczonów

P3 Logistic Parks rozpoczął 2016 r. budową ponad 220 tys. mkw. powierzchni magazynowej w czterech krajach na terenie Europy.

REKLAMA

Tym samym firma prawie podwoiła wynik osiągnięty w ciągu 2015 r., w którym dostarczyła na rynek łącznie 113 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Większość obecnie budowanej powierzchni jest już wstępnie wynajęta i dostarczana dla klientów w systemie Build-To-Suit – w tym nowe centrum logistyczne dla PSA Peugeot Citroen w P3 Niedersachsenpark w północno-zachodnich Niemczech. W wybranych przypadkach, na przykład w Czechach, firma buduje powierzchnię magazynową w celu skompensowania niedoborów rynku

Nowe inwestycje zbliżają P3 do mocnego wyniku osiągniętego w 2015 roku – był to najbardziej pracowity rok dla firmy od czasu jej powstania w 2001 roku.  

W trakcie 2015 roku firma wynajęła blisko 407 tys. mkw. w obrębie swojego europejskiego portfolio o powierzchni 3 mln mkw. i zawarła umowy przedłużenia najmu dla ponad 405 tys. mkw. W całym portfolio odnotowano znaczny wzrost zajętości powierzchni, a poziom komercjalizacji obiektów P3 stale rośnie z roku na rok: z 89 proc. na koniec 2013 roku do 91 proc. w grudniu 2014 roku i 93 proc. na koniec ubiegłego roku. Firma osiągnęła poziom 100 proc. komercjalizacji w Niemczech, Włoszech, Rumunii i Słowacji.

Mając na koncie stabilną historię generowania przepływów pieniężnych i doskonały zwrot z zaangażowanego kapitału, P3 posiada doskonałe perspektywy do dalszego rozwoju. Firma zamierza dokonać zakupu terenów pod nowe parki, a także powiększyć swoje portfolio w strategicznych lokalizacjach w całej Europie. Zgodnie z tą strategią P3 pozyskało w styczniu 107 tys. mkw. gruntu w Dolnej Bawarii (Niemcy), gdzie planuje wybudowanie obiektu logistycznego o powierzchni 55 tys. mkw. pod nazwą P3 Gottfrieding.

P3 odnotowało dynamiczny rozwój na początku 2015 roku, nabywając portfolio o powierzchni 467 tys. mkw. w Polsce i Rumunii. W połączeniu z wcześniejszymi zakupami, na przestrzeni 18 miesięcy firma prawie podwoiła swoją bazę obiektów. W rezultacie P3 zwiększyło liczbę klientów z 98 do ponad 300 firm w dziewięciu krajach i rozbudowała swój zespół z 48 do ponad 110 pracowników.

- Jesteśmy dumni z wyników osiągniętych przez P3 w 2015 roku i liczymy na kontynuowanie dynamiki, z którą rozpoczęliśmy ten rok – powiedział Ian Worboys, CEO firmy P3. – Zaczynamy rok z pełną listą zamówień budowlanych – 11 obiektów w trakcie budowy w czterech różnych krajach, bank gruntów pozwalający na budowę ponad 1,3 mln mkw. powierzchni logistycznej i liczne transakcje BTS w trakcie realizacji. Jesteśmy przekonani, że zapewni nam to możliwość reakcji na zwiększony popyt najemców i zrównoważony rozwój firmy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA