PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3: mamy plan na przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2015 14:40

P3: mamy plan na przyszłość Piotr Wąs, P3

Firma P3 konsoliduje portfel nieruchomości. Po dużej transakcji nabycia aktywów od CA Immo przyszedł czas na zagospodarowanie dużych terenów inwestycyjnych - mówi Piotr Wąs, Leasing and Development Director, P3 Logistic Parks.

REKLAMA

W styczniu br. firma P3 sfinalizowała transakcję przejęcia dwóch parków logistycznych: P3 Błonie i P3 Piotrków. To odpowiednio 177 tys. mkw. powierzchni nieruchomości pod Warszawą i 75 tys. mkw. w Piotrkowie. Oznacza to, że P3 zyskało 40 nowych klientów.

Jak dodają przedstawiciele P3, transakcja to nie tylko gotowe projekty magazynowe. To także 144 ha nowych gruntów inwestycyjnych do zagospodarowania. - Przed nami zadanie polegające na wykorzystaniu tego potencjału - komentuje Piotr Wąs.

Firma podjęła już pierwsze działania. Chodzi o przygotowanie terenów tak, by w momencie podpisania umowy najmu ruszać z budową. - Dlatego prowadzimy procesy pozyskania pozwoleń na budowę. W tym momencie jesteśmy w trakcie pozyskania decyzji w Mszczonowie na budynek o powierzchni 50 tys. mkw. - dodaje Wąs. Wcześniejsze uzyskanie pozwoleń skróci potencjalny proces deweloperski do 4-6 miesięcy.

Jednocześnie firma przygotowuje do zagospodarowania duży projekt w Błoniu. To około 24 ha gruntów. - Planujemy realizować tu projekt fazowany o powierzchni 70 do 80 tys. mkw. - komentuje.

Firma P3 chce w ten sposób realizować zupełnie nowe inwestycje. Rozwój działalności może także opierać się na akwizycjach.

- Przyglądamy się różnym projektom. Niestety, dobrych jakościowo inwestycji nie jest dużo, a cena tych obecnych na rynku jest bardzo wysoka - komentuje prezes firmy w Polsce, Andrzej Wroński.

Jednocześnie firma zdecydowanie neguje możliwość sprzedaży projektów z własnego portfela. - To absolutnie wykluczone. P3 inwestuje w sposób długoterminowy, dbając o bliskie i długofalowe kontakty z naszymi najemcami - dodaje Wroński.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA