PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3: mamy plan na przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2015 14:40

P3: mamy plan na przyszłość Piotr Wąs, P3

Firma P3 konsoliduje portfel nieruchomości. Po dużej transakcji nabycia aktywów od CA Immo przyszedł czas na zagospodarowanie dużych terenów inwestycyjnych - mówi Piotr Wąs, Leasing and Development Director, P3 Logistic Parks.

REKLAMA

W styczniu br. firma P3 sfinalizowała transakcję przejęcia dwóch parków logistycznych: P3 Błonie i P3 Piotrków. To odpowiednio 177 tys. mkw. powierzchni nieruchomości pod Warszawą i 75 tys. mkw. w Piotrkowie. Oznacza to, że P3 zyskało 40 nowych klientów.

Jak dodają przedstawiciele P3, transakcja to nie tylko gotowe projekty magazynowe. To także 144 ha nowych gruntów inwestycyjnych do zagospodarowania. - Przed nami zadanie polegające na wykorzystaniu tego potencjału - komentuje Piotr Wąs.

Firma podjęła już pierwsze działania. Chodzi o przygotowanie terenów tak, by w momencie podpisania umowy najmu ruszać z budową. - Dlatego prowadzimy procesy pozyskania pozwoleń na budowę. W tym momencie jesteśmy w trakcie pozyskania decyzji w Mszczonowie na budynek o powierzchni 50 tys. mkw. - dodaje Wąs. Wcześniejsze uzyskanie pozwoleń skróci potencjalny proces deweloperski do 4-6 miesięcy.

Jednocześnie firma przygotowuje do zagospodarowania duży projekt w Błoniu. To około 24 ha gruntów. - Planujemy realizować tu projekt fazowany o powierzchni 70 do 80 tys. mkw. - komentuje.

Firma P3 chce w ten sposób realizować zupełnie nowe inwestycje. Rozwój działalności może także opierać się na akwizycjach.

- Przyglądamy się różnym projektom. Niestety, dobrych jakościowo inwestycji nie jest dużo, a cena tych obecnych na rynku jest bardzo wysoka - komentuje prezes firmy w Polsce, Andrzej Wroński.

Jednocześnie firma zdecydowanie neguje możliwość sprzedaży projektów z własnego portfela. - To absolutnie wykluczone. P3 inwestuje w sposób długoterminowy, dbając o bliskie i długofalowe kontakty z naszymi najemcami - dodaje Wroński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA