PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 podsumowuje rok działalności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2015 13:16

P3 podsumowuje rok działalności P3 Błonie

W pierwszych trzech kwartałach br. P3, właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych wynajął 105 475 mkw. powierzchni magazynowej w Polsce. Firma przygotowała także nowe projekty dedykowane konkretnym najemcom.

REKLAMA

P3 w tym roku oddał do użytku magazyn o powierzchni 46 230 mkw. firmie ID Logistics (IDL)- międzynarodowemu operatorowi logistycznemu i wieloletniemu najemcy. Obiekt, zlokalizowany w parku P3 Mszczonów, jest największym budynkiem, jaki P3 dostarczyło w Polsce.

Ponad 31 proc. (około 32 tys. mkw.) całkowitej powierzchni zostało wynajęte przez P3 od początku 2015 roku na zasadzie nowych umów najmu, natomiast pozostała część to odnowienia umów, bądź rozszerzenia najmów z istniejącymi klientami. Największą ze wszystkich umów była podpisana z FM Logistic, na podstawie której operator logistyczny wynajął w parku P3 Piotrków łącznie 37 tys. mkw.

- Dzięki nabyciu parków P3 Błonie i P3 Piotrków istotnie wzmocniliśmy pozycję P3 na polskim rynku nieruchomości. Obecnie dysponujemy dwoma parkami logistycznymi w regionie warszawskim, jednym w centralnej części kraju oraz parkiem w okolicy Poznania. Jesteśmy więc silnie obecni zarówno w najpopularniejszych, jak i najbardziej obiecujących pod kątem rozwoju lokalizacjach w Polsce - powiedział Andrzej Wroński, dyrektor krajowy P3 w Polsce. - W odniesieniu do 2014 roku, zarejestrowaliśmy wzrost udziału nowych umów w stosunku do odnowień. To pokazuje, że mamy do czynienia ze stałym wzrostem naszego udziału w rynku. Mamy przekonanie do polskiego rynku i wierzymy, że popyt na nim nadal będzie się umacniał - dodaje.

Magazyn dla ID Logistic chlubą P3

Przekazany firmie IDL, międzynarodowemu dostawcy usług w zakresie logistyki kontraktowej, nowoczesny obiekt o powierzchni 46 230 mkw., został zaprojektowany i dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Wysokość robocza hali magazynowej wynosi 12 m i jest wyższa od standardowej o 2 m. Jest to pierwszy magazyn P3 w Polsce o ponadstandardowej wysokości składowania.

W magazynie dla IDL znajduje się również 2 443 mkw. powierzchni biurowej, a także 1,3 tys. mkw. zewnętrznej wiaty paletowej. Obiekt posiada własny układ drogowy z podwójnym wjazdem oraz dedykowany układ 62 doków i ponad 80 miejsc parkingowych TIR. Magazyn funkcjonuje jako węzeł IDL do obsługi jednego z jego największych międzynarodowych klientów detalicznych. Docelowo zatrudnienie w nim otrzyma ponad 400 osób.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA