PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 powiększa swoje portfolio magazynowe o tereny w Czechach

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 sie 2014 09:42

P3 powiększa swoje portfolio magazynowe o tereny w Czechach

PointPark Properties kupił 627.000 mkw. powierzchni magazynowej na terenie Czech. W transakcji, o wartości 523 mln euro, firmie doradzały Tristan Capital Partners i VGP. W ubiegłym miesiącu P3 dokonało akwizycji we Włoszech.

REKLAMA

Firma P3 kupiła 11 parków logistycznych, składających się łącznie z 58 magazynów plus grunty oferujące możliwość wybudowania łącznie 125,000 mkw. dodatkowej powierzchni. Zakup ten oznacza, że P3 będzie oferować swoim klientom platformę obejmującą ponad 2,4 mln mkw. magazynów logistycznych na terenie Europy kontynentalnej.

- Ta inwestycja jest kontynuacją naszej strategii ekspansji, ponieważ wzmacnia pozycję firmy w czołowej części rankingu właścicieli magazynów logistycznych w Europie. Czechy są dla nas rynkiem strategicznym, ponieważ są położone u zbiegu głównych szlaków transportowych między Europą Zachodnią, Środkową i Wschodnią. Aktywa, które nabyliśmy w ramach tej transakcji, znajdują się w doskonałych lokalizacjach logistycznych i należą do najnowocześniejszych obiektów w Europie. Połączenie pozyskanych obiektów z naszymi dotychczasowymi nieruchomościami oznacza, że P3 jest teraz właścicielem jednej z największych sieci parków logistycznych w Europie i możemy oferować naszej rozbudowanej bazie klientów jeszcze więcej opcji w dziedzinie nieruchomości - powiedział Ian Worboys, CEO P3.

Praski park logistyczny Horní Počernice, największy park w Czechach, stanowi około połowę portfolio, którego zakup został uzgodniony przez P3. Horní Počernice jest parkiem bardzo popularnym wśród różnych najemców, w tym sprzedawców detalicznych, głównie podmiotów aktywnych w sprzedaży internetowej, ponieważ zapewnia bezpośredni dostęp do centrum Pragi - zaledwie 10 minut jazdy samochodem. Ma również doskonałe połączenie z pozostałą częścią Czech, Niemcami i Polską poprzez stołeczną sieć obwodnic. Park oferuje możliwość dodatkowej zabudowy, ponieważ obejmuje grunt z pozwoleniem na dodanie 69.000 m2 powierzchni dostosowanej do indywidualnych potrzeb najemców.

Pozyskane portfolio obejmuje 27 magazynów klasy A na terenie całych Czech w takich strategicznych lokalizacjach, takich jak Pilzno, Liberec, Hradec Kralove i Ołomuniec. Te parki logistyczne korzystają również z dobrych połączeń transportowych z Niemcami, Polską i Słowacją, a grono ich najemców jest bardzo zróżnicowane. Wielu z nich to wiodący dostawcy dla europejskiej branży motoryzacyjnej.

PointPark Properties (P3) to wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych. Baza obiektów firmy P3, aktywnej w całej Europie, będzie teraz obejmować 117 magazynów na terenie 8 krajów i bank gruntów z zagospodarowaniem dla ponad 780,000 mkw. do potencjalnej zabudowy.

Udziałowcami P3 są TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA