PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 przejmuje portfel włoskich nieruchomości logistycznych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 lip 2014 11:32

P3 przejmuje portfel włoskich nieruchomości logistycznych

PointPark Properties (P3), wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych, nabył pięć budynków logistycznych wokół Mediolanu, o łącznej powierzchni przekraczającej 200 000 mkw., z myślą o rozszerzeniu swojej dotychczasowej obecności na rynku włoskim w ramach strategii rozbudowy działalności na terenie Europy.

REKLAMA

Firma P3 nabyła 4 magazyny logistyczne o łącznej powierzchni 170 291 mkw. od Logistis, funduszu zarządzanego przez AEW Europe. Firma P3 zrealizowała również zakup nowoczesnego obiektu w Calvenzano, na wschód od Mediolanu o powierzchni 32 000 mkw. od rodzinnej firmy CD Group. Warunki finansowe obu transakcji nie są ujawniane.

- P3 wdraża program inwestycyjny w celu znacznego rozszerzenia swojej europejskiej platformy w kluczowych lokalizacjach na terenie Europy, przy aktywnym udziale i wsparciu naszych udziałowców: firm TPG i Ivanhoé Cambridge. Nowo nabyte magazyny, znajdujące się w przemysłowo-biznesowym sercu Włoch wokół Mediolanu, w istotnym stopniu zwiększają liczbę aktywów posiadanych przez P3 we Włoszech - powiedział Ian Worboys, CEO P3.

Obiekty nabyte przez P3 obejmują:

Fagnano Olona w pobliżu portu lotniczego Mediolan-Malpensa, o powierzchni 29151 mkw., wynajęty niemieckiej firmie Deufol, specjalizującej się w świadczeniu usług logistycznych o wysokiej wartości.

Brignano di Gera d'Adda, na wschód od Mediolanu, o powierzchni 68244 mkw., wynajęty firmie Kuehne & Nagel w celu prowadzenia działalności logistycznej dla wielu klientów. Dostępność Brignano di Gera d'Adda znacznie poprawi się po ukończeniu nowej autostrady Mediolan-Bergamo: obiekt będzie oferować bezpośredni dostęp do nowej autostrady o długości 62 km poprzez węzeł Treviglio Est, łączący wschodnią część Mediolanu z resztą włoskiej sieci autostrad.

Wysokiej klasy park logistyczny obejmujący dwa budynki w Castel San Giovanni, jednej z najbardziej popularnych lokalizacji logistycznych we Włoszech. Grupa Geodis, oferująca usługi transportu różnymi środkami, wynajmuje 46874 mkw. w jednym magazynie i jest jego wyłącznym najemcą. W drugim budynku o powierzchni 26022 mkw. najemcą jest Montcler, jedna z najlepszych europejskich marek w branży odzieży sportowej.

Obiekt Calvenzano, jest zajmowany przez Phardis Srl, logistyczną spółkę zależną CD Group, która jest wyspecjalizowana w wysokiej wartości obsłudze klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Lokalizacja ta również znacząco skorzysta na ukończeniu nowej autostrady Mediolan-Bergamo i zwiększy swoją dostępność poprzez węzeł Treviglio Est.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA