PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 przygotowuje magazyn z kontrolowanymi temperaturami dla FM Logistic

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 cze 2014 13:08

P3 przygotowuje magazyn z kontrolowanymi temperaturami dla FM Logistic

PointPark Properties (P3) rozpoczął pracę nad dostosowaniem magazynu z kontrolowaną temperaturą DC1 o powierzchni 11.130 mkw. zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta w PointPark Mszczonów. Obiekt wynajęła firma FM Logistic. Generalnym wykonawcą robót jest japońska firma budowlana - Kajima Poland.

REKLAMA

- P3 może poszczycić się długą i bliską współpracą z FM Logistic w PointPark Mszczonów. Wraz z zawarciem umowy najmu z FM Logistic skorzystaliśmy z możliwości, przeprowadzenia szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w DC1 - najstarszym budynku w parku - i zainstalowania najwyższej jakości wyposażenia chłodniczego służącego do przechowywania produktów świeżych i dystrybuowania ich zgodnie z najwyższymi wymogami technicznymi FM Logistic - powiedział Piotr Wąs, dyrektor ds. najmu i rozwoju P3 w Polsce.

FM Logistic jest międzynarodowym wykonawcą usług logistycznych z siedzibą w Phalsbourgu (Francja). Firma realizuje 10-letnią strategię biznesową ukierunkowaną na podwojenie swojej wielkości poprzez wzrost wewnętrzny i rozwój zewnętrzny. FM Logistic zatrudnia ponad 17.000 pracowników, a łączne obroty ze sprzedaży przekraczają 1 mld EUR.

Firma zatrudnia około 2700 osób w Polsce, dzięki czemu jest jednym z największych pracodawców w krajowym sektorze logistycznym. PointPark Mszczonów stanowi kluczowy element sieci FM Logistic obsługującej rynek polski i inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiany w magazynie DC1, które są obecnie wprowadzane przez P3, umożliwią firmie FM Logistic świadczenie swoim klientom usług z najwyższej jakości obiektu, przeznaczonego do przechowywania i dystrybucji żywności na terenie Polski i regionu.

PointPark Mszczonów znajduje się w strefie przemysłowej, która staje się dynamicznym i szybko rozwijającym się obszarem logistycznym, sąsiadującym z drogą szybkiego ruchu E67 (Warszawa-Katowice) i drogą krajową nr 50, która łączy się z autostradą A2 i drogą E77. Park jest oddalony od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie o zaledwie 40 minut. Łączna powierzchnia parku wynosi 318.000 mkw., z czego powierzchnia dostępna do wynajmu wynosi obecnie tylko 6100 mkw. Dostępny jest również potencjał na dodatkowe 230.000 mkw. w obiektach budowanych według indywidualnych potrzeb klientów. Do aktualnych klientów PointPark Mszczonów, obok FM Logistic, należą takie firmy, jak Fiege, JMP, ID Logistics Polska, Mondi i ND Logistics.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA