PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 przygotowuje magazyn z kontrolowanymi temperaturami dla FM Logistic

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 cze 2014 13:08

P3 przygotowuje magazyn z kontrolowanymi temperaturami dla FM Logistic

PointPark Properties (P3) rozpoczął pracę nad dostosowaniem magazynu z kontrolowaną temperaturą DC1 o powierzchni 11.130 mkw. zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta w PointPark Mszczonów. Obiekt wynajęła firma FM Logistic. Generalnym wykonawcą robót jest japońska firma budowlana - Kajima Poland.

REKLAMA

- P3 może poszczycić się długą i bliską współpracą z FM Logistic w PointPark Mszczonów. Wraz z zawarciem umowy najmu z FM Logistic skorzystaliśmy z możliwości, przeprowadzenia szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w DC1 - najstarszym budynku w parku - i zainstalowania najwyższej jakości wyposażenia chłodniczego służącego do przechowywania produktów świeżych i dystrybuowania ich zgodnie z najwyższymi wymogami technicznymi FM Logistic - powiedział Piotr Wąs, dyrektor ds. najmu i rozwoju P3 w Polsce.

FM Logistic jest międzynarodowym wykonawcą usług logistycznych z siedzibą w Phalsbourgu (Francja). Firma realizuje 10-letnią strategię biznesową ukierunkowaną na podwojenie swojej wielkości poprzez wzrost wewnętrzny i rozwój zewnętrzny. FM Logistic zatrudnia ponad 17.000 pracowników, a łączne obroty ze sprzedaży przekraczają 1 mld EUR.

Firma zatrudnia około 2700 osób w Polsce, dzięki czemu jest jednym z największych pracodawców w krajowym sektorze logistycznym. PointPark Mszczonów stanowi kluczowy element sieci FM Logistic obsługującej rynek polski i inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiany w magazynie DC1, które są obecnie wprowadzane przez P3, umożliwią firmie FM Logistic świadczenie swoim klientom usług z najwyższej jakości obiektu, przeznaczonego do przechowywania i dystrybucji żywności na terenie Polski i regionu.

PointPark Mszczonów znajduje się w strefie przemysłowej, która staje się dynamicznym i szybko rozwijającym się obszarem logistycznym, sąsiadującym z drogą szybkiego ruchu E67 (Warszawa-Katowice) i drogą krajową nr 50, która łączy się z autostradą A2 i drogą E77. Park jest oddalony od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie o zaledwie 40 minut. Łączna powierzchnia parku wynosi 318.000 mkw., z czego powierzchnia dostępna do wynajmu wynosi obecnie tylko 6100 mkw. Dostępny jest również potencjał na dodatkowe 230.000 mkw. w obiektach budowanych według indywidualnych potrzeb klientów. Do aktualnych klientów PointPark Mszczonów, obok FM Logistic, należą takie firmy, jak Fiege, JMP, ID Logistics Polska, Mondi i ND Logistics.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA