PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 w nowych rękach. To największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości!

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lis 2016 08:13

P3 w nowych rękach. To największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości! Ian Worboys, CEO w P3

Singapurski państwowy fundusz majątkowy, podpisał ostateczną umowę nabycia P3 od TPG Real Estate i jego partnera Ivanhoe Cambridge. Transakcja opiewa na 2,4 mld EUR i jest największą transakcją na europejskim rynku nieruchomości w tym roku. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne i powinna się zamknąć do końca 2016 r.

REKLAMA

TPG Real Estate i Ivanhoe Cambridge nabyły P3 w 2013 r. Od tego czasu Grupa rozrosła się do jednej z największych w pełni zintegrowanych platform logistycznych i deweloperów w Europie z 3,3 mln metrów kwadratowych w portfolio. W ciągu ostatnich trzech lat, P3 zakończyło serię przejęć na kluczowych rynkach europejskich, dzięki czemu portfolio zostało co najmniej podwojone. Obecnie obejmuje ono 163 wysokiej jakości magazyny, w 62 lokalizacjach, w dziewięciu krajach. W tym samym czasie, Grupa trzykrotnie zwiększyła swoją bazę klientów, wykazując silne i rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne najwyższej jakości.

P3 zakończyło niedawno proces długoterminowego refinansowania w wysokości 1,4 mld EUR z grupą wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, zapewniając działalności dodatkową elastyczność, która pozwoli na wspieranie strategii wzrostu.

Dzięki wsparciu swojego nowego akcjonariusza, P3 jest dobrze przygotowane, aby przejść do następnego etapu rozwoju z bankiem gruntów o potencjale zabudowy do 1,4 mln mkw. Obecnie, w budowie jest 11 nowych inwestycji, stanowiących 300 tys. metrów kwadratowych, których zakończenie zaplanowane jest do końca roku.

- Ze wsparciem TPG Real Estate i Ivanhoe Cambridge udało nam się znacznie rozszerzyć działalność na naszych głównych rynkach, stać się liderem na rynku, a także wyraźnie wyróżnić się jako firma zorientowana na klienta. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą współpracy z jednym z największych państwowych funduszy GIC, liczymy na odniesienie podobnego sukcesu wspólnie z naszym nowym akcjonariuszem. Długoterminowa strategia inwestycyjna GIC jest bardzo zbliżona do naszego podejścia, jako długoterminowego właściciela i dewelopera wysokiej jakości aktywów - mówi Ian Worboys, CEO w P3.

- Mamy ogromną satysfakcję, że w tak krótkim czasie P3 zmieniło się w wiodącą platformę logistyczną. Ta transakcja pokrywa się z naszą strategią inwestycyjną w Europie, gdzie oczekujemy kolejnych sukcesów - podkreśla Meka Brunel, prezydent na Europę, Ivanhoe Cambridge.

- Wierzymy, że P3 będzie kontynuowało silny wzrost dzięki zróżnicowanemu portfelowi nieruchomości i znacznemu bankowi ziemi. Jesteśmy przekonani o długoterminowym potencjale sektora logistycznego w Europie i czekamy z niecierpliwością na dalsze możliwości rozbudowy tej platformy z bardzo zdolnym zespołem zarządzającym P3. Rozległe doświadczenie GIC w inwestowaniu w logistykę globalnie pozwala nam wnieść dodatkową wartość do tej współpracy - mówi Lee Kok Sun, dyrektor inwestycyjny w GIC Real Estate.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA