PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 zbuduje magazyny dla Lamborghini i Ducati

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 paź 2017 11:17

P3 zbuduje magazyny dla Lamborghini i Ducati P3, kompleks magazynowy dla Lamborghini i Ducati

P3 wygrało przetarg na budowę nowego magazynu BTS o powierzchni 30.000 mkw. dla Automobili Lamborghini i Ducati Motor Holding w parku P3 Sala Bolognese, w pobliżu Bolonii we Włoszech. To pierwszy projekt typu BTS realizowany przez P3 we Włoszech.

REKLAMA

Nowy obiekt logistyczny będzie centralnym europejskim węzłem magazynowo - dystrybucyjnym dla oryginalnych części Lamborghini i Ducati. 

Te marki motoryzacyjne o światowej renomie są nowymi klientami P3. Siedziby firm znajdują się odpowiednio w Sant'Agata Bolognese i Bolonii, każda w odległości mniejszej niż 15 km od parku P3. 

Budowa odbywa się według bardzo napiętego harmonogramu. Prace zostały już rozpoczęte, a ich ukończenie jest planowane przed końcem bieżącego roku (2017). Osiągnięcie niezbędnej skali czasowej stało się możliwe dzięki partnerskiemu podejściu gminy Sala Bolognese, która wspiera projekt od momentu, kiedy został po raz pierwszy zaprezentowany.

W nowym budynku o powierzchni 30.000 mkw. znajdzie się 700 mkw. powierzchni biurowej. Wysokość w środku w świetle wyniesie 12 m, nośność posadzki – 5 t/mkw., a ponadto budynek będzie ogrzewany w celu utrzymania temperatury minimum 18oC przez cały rok.

Tak jak we wszystkich nowych projekty BTS firmy P3, również w tym magazynie zostanie zastosowanych wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LED, izolacja termiczna i panele słoneczne na dachu do ogrzewania wody wykorzystywanej w biurach oraz do systemów grzewczych i klimatyzacyjnych biur. Ponadto do nawadniania wykorzystywana będzie woda ze studni, co dodatkowo zmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Planowana jest także ścieżka rowerowa łącząca park ze stacją kolejową.

Nowy węzeł logistyczny Lamborghini i Ducati będzie drugim magazynem P3 w Sala Bolognese. Zajmie on około 11 ha, w tym grunt pod rozbudowę o powierzchni 5.000 mkw. oraz trzy hektary gruntu pod dalszą zabudowę BTS dla innych klientów.

- Czujemy się zaszczyceni, że tak prestiżowe globalne marki jak Lamborghini i Ducati wybrały właśnie P3 do wybudowania ich nowego magazynu, co pokazuje, że wysoka jakość naszych budynków stale przyciąga najlepszych klientów z całego świata. Wspólnie z naszym partnerem i generalnym wykonawcą, firmą Techbau, chcielibyśmy podziękować burmistrzowi Sala Bolognese, Emanuele Bassi, wraz z Direttore Area Tecnica Maria Grazia Murru, którzy wykazali się nadzwyczajnym wsparciem, przyspieszając procedury administracyjne i aktywnie współpracując z Miastem Bolonia oraz pozostałymi władzami lokalnymi uczestniczącymi w tym procesie - powiedział Jean-Luc Saporito, Managing Director P3 we Włoszech

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA