PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 zbuduje nowy park logistyczny pod Pragą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2014 13:34

P3 dokonuje poważnego zakupu gruntu pod budowę centrum logistycznego w Pradze o wartości 85 milionów EUR

REKLAMA

PointPark Properties (P3), wyspecjalizowany inwestor, deweloper i zarządca obiektów magazynowych, kupił 22 hektary gruntów wzdłuż autostrady D11 na wschód od Pragi pod budowę nowego parku logistycznego o powierzchni 120000 mkw., który, po dostarczeniu obiektów, zwiększy łączną powierzchnię najmu firmy wokół stolicy Czech o prawie 40%. Na terenie tym firma zrealizuje inwestycję o wartości około 85 milionów EUR, aby sprostać dynamicznie rosnącemu zapotrzebowaniu na powierzchnię magazynowo-dystrybucyjną wysokiej jakości w pobliżu miasta.

- Czechy są jednym z najlepszych punktów logistycznych w Europie, a tutejsza oferta obiektów dystrybucyjnych znacznie zmalała na przestrzeni kilku ostatnich lat. W naszych obecnych parkach prawie brakuje już miejsca na nowe budowy. Ta inwestycja umożliwi nam zatem spełnienie potrzeb naszych klientów dokonujących ekspansji na rynku - powiedział Tomáš Míček, dyrektor krajowy w P3 Czechy,.

D11 stanowi główne połączenie komunikacyjne między Pragą a wschodnią częścią Czech i południowo-zachodnią Polską. Obiekt P3 znajduje się w pobliżu Mstětice przy zjeździe nr 8 z D11, około 8 km od granic Pragi, i w pobliżu obwodnicy miasta - dzięki czemu łatwo jest dostać się na autostrady prowadzące do Niemiec, Austrii i Słowacji.

Park logistyczny PointPark Praga D11 zmieści siedem budynków magazynowych i będzie szczególnie interesującym obiektem dla zewnętrznych firm logistycznych i handlu detalicznego - sektorów, które w ostatnich latach odnotowują dynamiczny rozwój w Pradze. Uzyskano już pozwolenia na budowę dla pierwszych budynków w tej lokalizacji.

- Nowe grunty, które udostępni ta inwestycja w PointPark Praga D11, umożliwią naszym zespołom szybkie zaprojektowanie i zrealizowanie powierzchni dostosowanej do indywidualnych oczekiwań naszych klientów - dodał Micek.

Nowy park będzie trzecim obiektem logistycznym firmy P3 w rejonie Pragi i zwiększy łączną powierzchnię najmu firmy wokół tego miasta do 428.000 mkw. Pozostałe parki firmy w tym regionie to: PointPark Praga D1, 16 km na południe od miasta, obiekt złożony z czterech budynków o powierzchni 176.000 mkw., oraz PointPark Praga D8 na północ - pięć budynków z szóstym w trakcie budowy i łączną powierzchnią wynoszącą 132.000 mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma P3 zrealizowała prawie 50.000 mkw. w ramach rozbudowy parków D1 i D8 dla firm Yusen Logistics, DHL Express i Mountfield - dzięki czemu Czechy są najbardziej aktywnym rynkiem budowlanym firmy e Europie. W żadnym z obu istniejących braków nie ma znaczących wakatów.

- Jest to znaczący zakup dla firmy P3, a zarazem pierwszy zakup gruntu, od czasu ubiegłorocznego nabycia naszej firmy przez naszych nowych udziałowców, firmy TPG i Ivanhoé Cambridge. Pokazuje to ich zaangażowanie na rzecz rozwoju budowy platformowej P3 na fundamencie umiejętności zespołu P3 i naszej wiedzy o rynku czeskim - powiedział Ian Worboys, CEO P3.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA