PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIH pomoże ściągnąć nowych inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2017 10:05

PAIH pomoże ściągnąć nowych inwestorów Fot. Fotolia

We wtorek 25 kwietnia Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła Zagraniczne Biuro Handlowe w Meksyku.

REKLAMA

Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Meksyku jest ósmym zagranicznym oddziałem Agencji i pierwszą tego typu placówką zainaugurowaną przez polskiego prezydenta. Świadczy to o dużym znaczeniu Meksyku a także całej Ameryki Łacińskiej w strategii rozwoju polskiego eksportu i inwestycji.

 - Meksyk jest otwartym na biznes, bezpiecznym krajem, o bardzo chłonnym rynku blisko 120 milionów konsumentów. To skala mocno oddziaływująca na wyobraźnię Europejczyków - zwłaszcza przedsiębiorców, tłumaczył Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, który przewodniczy polskiej misji biznesowej do Meksyku.

Dane Ministerstwa Rozwoju pokazują, że polski biznes zaczyna dostrzegać potencjał lidera Ameryki Łacińskiej. Tylko w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2017 roku, sprzedaż towarów do Meksyku zwiększyła się o 50 proc., osiągając poziom 94,22 mln dolarów. Dla firm z Polski Meksyk to również atrakcyjny dostawca. Kraj ten jest potentatem w produkcji i dystrybucji pomidorów, awokado, owoców tropikalnych czy piwa. Ożywieniu sprzyja polityka otwartych drzwi, jaką prowadzi Meksyk. Ma on podpisane umowy o wolnym handlu z czterdziestoma partnerami na całym świecie, w tym z Unią Europejską. Jest też w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych państw dla inwestycji, wyspecjalizowanym w produkcji motoryzacyjnej, telefonii komórkowej czy sektorze IT. Władze państwa sukcesywnie rozwijają też program specjalnych stref ekonomicznych. 

- Możliwości do współpracy są imponujące, dlatego Biuro w Meksyku powstaje na samym początku realizacji nowej polityki wsparcia ekspansji zagranicznej polskich firm - mówił Senger, zwracając się do  polskich przedsiębiorców, rozpoczynających sesję B2B z firmami z Meksyku.

Zarówno firmy, które na misję biznesową do Meksyku zabrała PAIH, jak i kolejni polscy przedsiębiorcy zainteresowani Meksykiem już od 25 kwietnia mogą liczyć na konkretną pomoc pracowników Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Mexico City. Znajdujące się w najwyższym budynku Ameryki Łacińskiej, TorreMayor. Biuro udzielać będzie informacji o podstawowych regulacjach prawnych meksykańskiego rynku, wyszukiwać potencjalnych partnerów biznesowych, organizować misje gospodarcze, spotkania i szkolenia, jak również wyszukiwać możliwości do intensyfikacji współpracy biznesowej, pojawiające się w związku z targami czy zapotrzebowaniem na usługi i produkty. Do zadań jego pracowników należeć będzie także wsparcie polskiego biznesu w opracowaniu strategii i modelu finansowania polskich projektów. Meksykańskie biuro PAIH będzie też pierwszym kontaktem dla lokalnych przedsiębiorców, zainteresowanych wejściem ma  polski rynek w roli inwestora zagranicznego. 

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA