PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIH: Rozszerzenie SSE na całą Polskę możliwe od lutego 2018 r.

  • Autor: PAP
  • 22 gru 2017 12:48

PAIH: Rozszerzenie SSE na całą Polskę możliwe od lutego 2018 r. Fotolia

Rozszerzenie Specjalnych Stref Ekonomicznych na obszar całej Polski jest możliwe od lutego 2018 r. - wynika z wypowiedzi Iwony Chojnowskiej-Haponik, dyrektor departamentu inwestycji zagranicznych PAIH. Napływ BIZ do Polski w 2018 r. powinien być większy niż w 2017 r.

REKLAMA

Chojnowska-Haponik w rozmowie z PAP Biznes powiedziała, że możliwe jest wejście w życie tych zmian od lutego 2018 r.

"Patrząc na stan prac i fakt, że ustawa jest już gotowa, powinno się udać ten termin utrzymać" - powiedziała w piątek PAP Biznes Chojnowska-Haponik.

MR informowało wcześniej, że planuje rozszerzenie zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski, zamiast jedynie na terenach objętych Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. Ma to zwiększyć wartość nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2027 roku do 117 mld zł.

Chojnowska-Haponik dodała, że zmiany w funkcjonowaniu SSE będą miały znaczący wpływ na napływ BIZ do Polski, głównie przez uproszczenie i skrócenie procedur. Dodała, że wartość BIZ obsłużona przez PAIH w 2018 r. może być wyższa niż 2,0 mld euro z 2017 r.

"Perspektywy są bardzo dobre. Jest szansa na poprawienie wyniku z tego roku" - powiedziała.

Dodała, że w 2017 r. PAIH doprowadziła do realizacji 59 projektów o wartości 2 mld euro, które utworzą 16,7 tys. miejsc pracy. W 2016 r. było to 64 projektów o wartości 1,7 mld euro i 16 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA