PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni buduje nowe centrum logistyczne w Niemczech

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 wrz 2015 12:07

Panattoni buduje nowe centrum logistyczne w Niemczech Rozpoczęcie budowy obiektu logistycznego dla BLG Logistics Group

Panattoni Europe wbił pierwszą łopatę pod nowy obiekt logistyczny dla BLG Logistics Group na terenie portu w Düsseldorfie, o powierzchni 33 000 mkw.

REKLAMA

Panattoni oraz partnerzy projektu AEW Europe, BLG Logistics, ich klient Daimler, RheinCargo, miasto Düsseldorf oraz przedsiębiorstwo komunalne Stadtwerke Düsseldorf, właściciel nieruchomości, spotkali się 29 września 2015 r. na uroczystości wbicia pierwszej łopaty symbolizującej początek prac budowlanych. Centrum logistyczne zaprojektowane specjalnie pod wymagania logistyki przemysłowej i części samochodowych powstanie na działce o łącznej powierzchni 117 tys. mkw.

Pierwsza część budowy, która obejmuje nowe centrum logistyczne z trzema halami o powierzchni użytkowej 32 000 mkw., zajmie obszar około 71 000 mkw. gruntu. Dodatkowy 1 000 mkw. będzie przeznaczony na pomieszczenia socjalno-biurowe i techniczne. Zgodnie z planem ta część ma zostać ukończona na początku 2016 r. Łącznie w dwóch fazach budowy ma powstać 60 000 mkw. powierzchni logistycznej.

Oprócz powierzchni budynku i dodatkowych 5 000 mkw. zagospodarowanych na świeżym powietrzu, do pozostałych istotnych atutów obiektu należy możliwość obsługi i spedycji z wykorzystaniem długich pojazdów ciężarowych, jak również załadunku bocznego i rozładunku pod wysuniętym zadaszeniem. Ponadto obiekt jest wyposażony w zabezpieczenia organizacyjne i techniczne, takie jak centralna recepcja wyposażona w podwójne bariery i możliwość kierowania pojazdów do określonych bram, ogrodzenie terenu, wideomonitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku, oraz system kontroli dostępu przy wszystkich drzwiach i bramach.

BLG Logistics Group AG & Co. KG zapewnia 16 tys. miejsc pracy w 100 lokalizacjach na całym świecie. Prowadząc działalność w trzech pionach: logistyki motoryzacyjnej, kontraktowej i kontenerowej, grupa osiągnęła przychody w wysokości 883 mln EUR w 2014 r. i wykazała zysk brutto rzędu 30,1 mln EUR. W obszarze logistyki motoryzacyjnej i kontenerowej, BLG jest liderem europejskiego rynku, obsługując odpowiednio 7,4 mln pojazdów i 14,8 mln standardowych kontenerów (TEU). Firma jest również jednym z wiodących operatorów logistycznych w Niemczech w zakresie logistyki kontraktowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA