PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni Europe idzie na podbój Rumunii

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 gru 2015 12:39

Panattoni Europe idzie na podbój Rumunii Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe

Panattoni Europe rozszerza swoją działalność w Europie. Deweloper zdecydował się wejść na rynek rumuński. Dyrektorem zarządzającym nowo powstałej filii w Bukareszcie został Muler Onfrei.

REKLAMA

Panattoni Europe otworzył kolejne biuro - tym razem w Rumuni, w Bukareszcie. Na początku firma skupi się na realizacji inwestycji szytych na miarę (BTS), ale także planuje stworzenie własnego centrum logistycznego w okolicach Bukaresztu, przeznaczonego dla wielu najemców.

Decyzja o wejściu Panattoni Europe na rynek rumuński podyktowana była dużym potencjałem  kraju. Rumunia systematycznie odnotowuje poprawę wyników gospodarczych, co według Komisji Europejskiej będzie kontynuowane w następnych latach. Prognozy wskazują, że w 2016 roku kraj osiągnie wzrost gospodarczy na poziomie 4,1 proc., a rok później 3,6 proc., wyprzedzając pod tym względem Polskę, Irlandią i Słowacją.

Poprawa sytuacji gospodarczej oraz przejrzystość polityczna i prawna to nie jedyne powody obecności firmy w Rumunii. - Jako deweloper powierzchni przemysłowych odczuwamy bardzo silne zainteresowanie tym rynkiem naszych obecnych i potencjalnych klientów, a także branży inwestycyjnej. Zawsze staramy się być blisko klientów i sprawiać, by prowadzone przez nich działania biznesowe były zawsze bezpieczne w wymiarze naszej działalności, dlatego rozszerzenie platformy Panattoni Europe na Rumunię wydało nam się konieczne i uzasadnione - komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe.

Dyrektorem zarządzającym nowo powstałej filii w Bukareszcie został Muler Onfrei, który może pochwalić się trzynastoletnim doświadczeniem w branży inwestycyjnej i nieruchomości. Muler Onfrei jest absolwentem Al. I. Cuza University w Iasi, na którym ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania, a także Kellogg School of Management. Jest również członkiem światowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów z branży nieruchomości the Royal Institution of Chartered Surveyors.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w Ameryce Północnej i w Europie. Pierwsze biura w Europie Środkowej rozpoczęły działalność w 2005 roku, jednocześnie w Warszawie i Pradze. Na początku głównym rynkiem regionu była Polska, ale od kilku lat  Panattoni Europe coraz aktywniej działa również w Czechach i w Niemczech.  W tym czasie deweloper wybudował w Polsce i Czechach ponad 3,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej (w Polsce 2,53 mln) i może pochwalić się największymi realizacjami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Należą do nich m in.: łącznie trzy obiekty dla firmy Amazon na terenie Polski i Czech  - każdy o powierzchni ponad 120 000 mkw., a także obecnie trwająca budowa największego jak dotąd w Niemczech centrum logistycznego dla firmy Jago AG  o powierzchni 120 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA