PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni Europe z certyfikatem BREEAM International

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 lis 2015 13:47

Kompleks logistyczny zbudowany dla koncernu Amazon na terenie Panattoni Park Prague Airport I w Czechach otrzymał certyfikat BREEAM International z oceną Excellent.

REKLAMA

- Czujemy się zaszczyceni w Panattoni Europe, że budynek zbudowany dla koncernu Amazon zdobył certyfikat BREEAM International na poziomie Excellent z wynikiem 76,8 proc., co stawia go na pierwszym miejscu w swojej kategorii, zarówno w Czechach, jak i na świecie. Jest to również najwyższy wynik osiągnięty dotychczas przez ukończoną inwestycję Amazon w skali międzynarodowej - powiedział Pavel Sovička, dyrektor zarządzający na Czechy i Słowację.

Certyfikat BREEAM International potwierdza zgodność z wymaganiami w zakresie zrównoważonego budownictwa i wpływu obiektu na otoczenie. Zwrócono w nim szczególną uwagę na rekuperację (odzysk ciepła), wykorzystanie oświetlenia LED z czujnikami, opomiarowanie wszystkich mediów, które ma celu umożliwienie zarządzania i optymalizację zużycia energii, inteligentny system zarządzania budynkiem (building management system - BMS), maksymalne ograniczenie zużycia wody, ogrzewanie gazowe o niskiej emisji NOx, obsadzenie terenów zielonych różnorodnymi lokalnymi odmianami roślin, wykorzystanie materiałów o obniżonej zawartości lotnych związków organicznych, racjonalną gospodarkę odpadami w czasie budowy, podwyższoną izolację ścian i stropów oraz podwyższoną szczelność budynku. Warto też podkreślić, że budynek - dzięki otaczającym go drzewom i roślinności lokalnej - naturalnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Zieleni towarzyszy założone niedawno kamienne siedlisko dla płazów. Poprzez zastosowanie wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań organizacja Building Research Establishment przyznała Centrum Realizacji Zamówień Amazon, zbudowanemu przez Panattoni Europe, certyfikat BREEAM Final (dla ukończonej inwestycji) na poziomie "Excellent". Za przebieg całego procesu certyfikacyjnego odpowiadała firma ARCADIS CZ a.s.

Obecnie Panattoni Europe skupia się już na kolejnych inwestycjach na terytorium Czech, m.in. na terenie Panattoni Park Prague Airport II na zachód od Pragi. Trwają tam prace infrastrukturalne, których zakończenie jest przewidziane na koniec tego roku, zaś pierwszy budynek ma być gotowy w lecie 2016 r.  Jest to pierwsza inwestycja, obok Centrum Realizacji Zamówień Amazon, nabyta przez AEW Europe na rzecz funduszu Logistis w Czechach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA