PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni nie zwalnia tempa. Gorące lato dewelopera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2016 09:48

Panattoni nie zwalnia tempa. Gorące lato dewelopera fot. Panattoni

Panattoni Europe, deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych, zgodnie z planem ukończył w lipcu i sierpniu br. szereg inwestycji. Wszystkie obiekty, oferujące łącznie ok. 90 tys. mkw. powierzchni logistycznej, zostały przekazane najemcom terminowo.

REKLAMA

- W zeszłym roku wkroczyliśmy na ścieżkę rozwoju. Każdy ukończony z powodzeniem projekt przekazany na ręce najemców – użytkowników naszych obiektów – stanowi kolejny krok milowy na tej drodze. Niezwykle cieszą nas ostatnio ukończone realizacje i z optymizmem patrzymy w przyszłość, ku kolejnym wyzwaniom - powiedział Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Europe.

Oddanie drugiego etapu budowy centrum dla firmy Jago AG świadczy o tym, że jeden z największych trwających projektów budowlanych Panattoni Europe przebiega bez zakłóceń. Od przekazania pierwszego etapu w marcu upłynęły cztery miesiące, zaś w ramach etapu drugiego zrealizowano 40 tys. mkw.

Centrum logistyczne, którego docelowa powierzchnia będzie liczyć 120 tys. mkw., powstaje na działce o powierzchni 200 tys. mkw. położonej na terenie międzygminnego parku przemysłowego Rurtal Hückelhoven. Budowa została rozłożona na cztery etapy. Zakończenie całej inwestycji jest przewidziane na sierpień 2017 r. Międzynarodowa firma wysyłkowa dostanie do dyspozycji centrum logistyczne umożliwiające skuteczną obsługę logistyczną sprzedaży internetowej, a jednocześnie zapewniające maksymalną elastyczność na wypadek zmian w procesach logistycznych.

- Logistyka e-handlu rozwija się bardzo dynamicznie w związku z odnotowywanym wysokim popytem. Branża przygotowuje się w tej chwili na rosnące wymagania ze strony rynku i w związku z tym inwestuje w optymalizację łańcucha dostaw – tłumaczy Bohne.

Wobec powyższego, Panattoni zbudował kolejny obiekt zapewniający doskonałe warunki dla logistyki sprzedaży internetowej. Ukończony obiekt logistyczny o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. został oddany Bergfreunde, firmie wysyłkowej specjalizującej się w turystyce górskiej.

Kolejny obiekt Panattoni Europe przekazany tego lata to 12 tys. mkw. powierzchni logistycznej dla spółki Amica International, specjalizującej się w sprzedaży urządzeń gospodarstwa domowego.

Po trwającej cztery miesiące budowie – licząc od uroczystości wmurowania kamienia węgielnego – firma logistyczna F.W. Neukirch z siedzibą w Bremie przejęła w lipcu br. swoje nowe centrum logistyczne o łącznej powierzchni hali przekraczającej 21 tys. mkw. Inwestycja Panattoni Europe powstała w miejscowości Oyten niedaleko Bremy, gdzie F.W. Neukirch rozbuduje zakres swoich usług.

Nowy obiekt umożliwi także rozszerzenie współpracy w zakresie logistyki z wieloletnim klientem, firmą Tepro Garten. Mając świadomość różnorodności wymagań w zakresie działalności logistycznej, Panattoni Europe zbudował magazyn przeznaczony dla wielu użytkowników, będący w stanie pomieścić 40 tysięcy regałów paletowych, z dodatkową powierzchnią 4 tys. mkw. przeznaczoną na magazyn specjalny i strefy kompletacyjne.

Jednocześnie Panattoni Europe pracuje pełną parą nad pozostałymi trwającymi projektami. Obecnie w budowie jest sześć obiektów, więc w najbliższej przyszłości można spodziewać się oddania kolejnych obiektów i etapów rozbudowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA