PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni Park Poznań walczy o statuetkę Prime Property Prize Wielkopolska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sty 2013 09:16

Panattoni Park Poznań walczy o statuetkę Prime Property Prize Wielkopolska

Panattoni Park Poznań, w tym budynek dla firmy Hennes & Mauritz, to jeden z pierwszych magazynów Panattoni wybudowanych w Polsce. Obiekt o powierzchni 52 tys. mkw. powstał na przełomie 2006 i 2007 roku. Obecnie park składa się z 6 budynków o łącznej powierzchni ponad 170 tys. mkw.

REKLAMA

Panattoni Park Poznań I leży w miejscowości Gądki, 13 km od centrum Poznania. Jest to centrum dystrybucyjne o powierzchni 171,6 tys. mkw., które wraz z innymi obiektami firmy w tym regionie - Panattoni Park Poznań II i Panattoni Park Robakowo - oferują łącznie 300,2 tys. mkw. powierzchni przemysłowej.

W ramach parku, Panattoni podpisało jedną z największych na rynku umów najmu na powierzchnię 50 tys. mkw. z producentem odzieżowym Hennes & Mauritz. W związku ze swoją ekspansją, H&M postanowił wybudować kolejny magazyn w Gądkach, o powierzchni 30 tys. mkw. w 2010 roku.

Budynek, zrealizowany dla H&M w Panattoni Park Poznań I, był pierwszym obiektem w portfolio Panattoni z uwzględnieniem szerokich rozwiązań ekologicznych.

W ramach parku osobne budynki wynajmują na wyłączność również klienci: Piotr i Paweł oraz Neuca.

Neuca to największy dystrybutor leków na polskim rynku, partner aptek niezależnych. BTS dla firmy Neuca spełnia wymogi w zakresie logistyki produktów farmaceutycznych. W obiekcie zastosowano niestandardowy rozstaw głównych osi konstrukcyjnych dostosowany do planowanej technologii sorterów magazynowych. Magazyn w Ożarowie posiada dwie wysokości budynków 13 m i 10 m - w wyższej części są składowane produkty na paletach, zaś niższa część wykorzystana jest m.in. do składowania towarów na regałach płaskich. Jak informuje Panattoni, ze względu na wybór rozwiązań wewnątrz wyższej części obiektu oraz specyfikę pracujących w nich wózków wąskokorytarzowych, posadzka magazynów spełnia nie tylko wymogi formalne jak łatwa zmywalność i niepylność, ale przede wszystkim stabilność nawierzchni oraz gładkość - nierówność nie przekracza 1 mm na dwumetrowym odcinku. Ze względu na konieczność utrzymania kontrolowanej temperatury dla różnych farmaceutyków, w obiekcie zastosowano dużą izolacyjność ścian.

Do pozostałych klientów parku należą: Navo, Dachser, Mefa, Desa, Ost Sped, Hendi, Ruch, Logista oraz Piotr i Paweł.

Panattoni planuje kolejne inwestycje. Strategia firmy na 2013 rok zakłada realizację nowych projektów i realizację obiektów typu BTS - zarówno o charakterze magazynowym, jak i produkcyjnym, realizowanych również w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Jednocześnie planuje rozwój lokalizacji, zwłaszcza w Łodzi, Mysłowicach i w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • eret 2013-02-14 12:42:07
    Panattoni sprzedaje w Polsce swoje aktywa, tego ciężko było oczekiwać. Bardzo ciekawi mnie również to, co będzie dalej z pozostałymi magazynami - hale.jartom.com/nieruchomosci/Panattoni-61-101 Je również czekają przejęcia?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA