PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni podsumowuje rok 2014

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2015 10:10

Panattoni podsumowuje rok 2014

Rok 2014 był wyjątkowo dobry dla spółki Panattoni Europe. W tym czasie deweloper dostarczył na rynek Europy Środkowo-Wschodniej 512 tys. mkw. pow. przemysłowej, zawarł transakcje najmu na 653 tys. mkw., z czego 75 proc. to wyłącznie nowe umowy, a koniec roku świętował z 400 tys. mkw. w budowie.

REKLAMA

Panattoni Europe dostarczył na rynek Polski i Czech aż 512 tys. mkw. nowych obiektów - w samej Polsce 462 tys. mkw. Zrealizowane inwestycje to przede wszystkim obiekty BTS dla firmy Amazon pod Wrocławiem i Poznaniem, ale i BTS Castorama (50 tys. mkw.) w Strykowie, BTS Polaris (34 tys. mkw.) w Opolu, czy BTS K-Flex (16 tys. mkw.) w Wieleniu, a także kolejne etapy rozbudów własnych parków.

31 grudnia ubiegłego roku Panattoni Europe budowało najwięcej spośród wszystkich deweloperów, bo aż 400 tys. mkw. w regionie CEE i 240 tys. mkw. w Polsce, w tym 45 tys. mkw. obiektu produkcyjnego dla GE Industrial Solution w Bielsku Białej, 11 tys. mkw. hali produkcyjnej dla firmy Pilkington w Chmielowie, nie wspominając o prowadzonych inwestycjach powiększania powierzchni własnych parków.

Panattoni Europe jest również leaderem popytu netto w Polsce liczonego wg właścicieli obiektów z wynikiem 23 proc., natomiast zawarte transakcje przez dewelopera to ponad 400 tys. mkw., z czego 75 proc. to wyłącznie nowe umowy najmu.

- 2014 rok w historii Panattoni z pewnością przejdzie do historycznych. Był to czas rekordowy pod względem realizowanych inwestycji - dostarczonych 512 tys. mkw., w tym ukończone również w rekordowym tempie dwie inwestycje dla firmy Amazon, a także podpisanych nowych transakcji na 653 tys. mkw. Z sukcesem udało się nam również zadebiutować w roli generalnego wykonawcy budowy obiektów przemysłowych, a także jako deweloper nowych projektów adresowanych do wielu najemców. To w połączeniu z pozostałym portfolio naszych usług pokazuje, że jesteśmy w stanie operować szerokim spektrum możliwości i jednocześnie pozytywnie oceniać perspektywę rozwoju rynku w kolejnym roku, który przypadnie na 10-lecie istnienia firmy w Europie - komentuje Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA