PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni rozkręca się. Fuzja, nowy rynek i potężne finansowanie

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 wrz 2017 22:12

Panattoni rozkręca się. Fuzja, nowy rynek i potężne finansowanie Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer, Panattoni Europe

First Industrial oraz Panattoni Europe łączą siły w Wielkiej Brytanii. Spółki ogłosiły powstanie  firmy deweloperskiej pod nazwą First Panattoni. Nowy podmiot pozyskał już pierwszą transzę finansowania w wysokości 300 mln funtów na zakup gruntów oraz realizację projektów budowlanych o charakterze spekulacyjnym na Wyspach Brytyjskich.

REKLAMA

- Nasi klienci oraz partnerzy finansowi od dłuższego czasu namawiali nas do wejścia na rynek brytyjski, jednak w ciągu ostatnich kilku lat skupialiśmy się na realizacji dużych projektów na kontynencie. Teraz, kiedy Panattoni osiągnęło już pozycję jednego z największych deweloperów przemysłowych w Europie, możemy skupić się na rozwijaniu działalności w Wielkiej Brytanii, by zapewnić naszym klientom dostęp do zintegrowanej panaeuropejskiej platformy z najlepszymi w swojej kategorii kompetencjami deweloperskimi - komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer, Panattoni Europe.

Dudley Mitchell, dyrektor Panattoni Development Corporation podkreśla, że firma z realizmem patrzy na potencjał brytyjskiego rynku nieruchomości, na którym działa wiele podmiotów o ugruntowanej pozycji. - Rynek brytyjski łączy wiele podobieństw z innymi regionami, gdzie Panattoni z powodzeniem  działalność. Ograniczona podaż gruntów i powolne procedury budowlane przekładają się na wysokie ceny ziemi. Aby przebić się na tak kapitałochłonnym rynku trzeba twardo negocjować i budować powierzchnie na zasadach spekulacyjnych. Naszym zdaniem rynek brytyjski może wchłonąć nawet 300 tys. mkw. nowych powierzchni rocznie, jednak w pierwszej kolejności musimy rozwinąć platformę First Panattoni by zmierzyć się z takim zapotrzebowaniem - podkreśla.

Założona w 2009 r. firma First Industrial była jednym z pierwszych nowych podmiotów, które pojawiły się na rynku po ostatnim kryzysie.  Firma szybko zyskała renomę już dzięki pierwszej transakcji -  był nią obiekt typu BTS dla Marks and Spencer o powierzchni ponad 90 tys. mkw. i ponadstandardowej wysokości 28 m. Była to największa dotychczas inwestycja w Wielkiej Brytanii pod względem kubatury. Następnie firma zrealizowała jeszcze szereg znaczących projektów dla takich najemców jak Co-op, Sainsbury’s, DHL czy Amazon. Po ugruntowaniu pozycji firmy, znanej z budowy największych inwestycji BTS w kraju, przekształcenie w First Panattoni oraz wejście na rynek strategicznych projektów o charakterze spekulacyjnym przychodzi w optymalnym momencie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA