PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni stawia na brownfield. Ma od tego eksperta

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 cze 2016 12:26

Panattoni Europe intensyfikuje działania dedykowane inwestycjom typu brownfield. Deweloper utworzył w strukturach europejskich nowe stanowisko w zakresie badań środowiskowych – Environmental Director na Europę, które objął Piotr Kociołek. Będzie on odpowiedzialny za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

REKLAMA

Panattoni Europe podnosi poprzeczkę i rozwija swoje struktury europejskie w dziedzinie badań środowiskowych. Efektem tego będzie zintensyfikowana polityka dewelopera w zakresie realizacji, które powstają na obszarach poprzemysłowych lub przemysłowych, tzw. inwestycji typu brownfield.

Celem działania jest przywrócenie do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników wcześniej porzuconych lub zanieczyszczanych terenów wykorzystywanych przez przemysł i gospodarkę. Proces konwersji tego typu obszarów i często związanych z nim remediacji jest skomplikowany zarówno od strony technicznej, jak i prawnej. Dlatego do zespołu Panattoni Europe dołączył Piotr Kociołek, który objął stanowisko Environmental Director na Europę.

Piotr Kociołek jest absolwentem Wydziału Chemii na Uniwersytecie Turyńskim (Włochy) i od początku swojej trzydziestoletniej kariery jest związany z branżą inżynierii środowiska. Przeprowadzał audyty środowiskowe, zwłaszcza te związane z zanieczyszczeniami gruntu i wody gruntowej, obecnością substancji i materiałów niebezpiecznych w budynkach i ich instalacjach. Ponadto jest członkiem Włoskiego Stowarzyszenia Zawodowych Chemików oraz Instytutu Zarządzania i Oceny Środowiska (The Institute of Environmental Management and Assessment – IEMA) – światowej organizacji powołanej w celu promowania najlepszych praktycznych standardów w zarządzaniu, audytowaniu i ocenie środowiska.

W Panattoni Europe Piotr Kociołek będzie odpowiedzialny za całościowe zarządzanie i nadzór nad obszarami typu brownfield, jak również ewentualnymi ryzykami skażenia materiałami niebezpiecznymi dla środowiska: począwszy od kierowania zewnętrznymi konsultantami przeprowadzającymi oceny i badania, poprzez współpracę z placówkami operacyjnymi w Europie, po wdrożenie naprawczych strategii środowiskowych. Obszar jego działań to Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, a także Rumunia.

- Decyzja o zintensyfikowanej polityce Panattoni Europe w zakresie inwestycji typu brownfield nie jest przypadkowa – komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe i dodaje: - Jako deweloper powierzchni przemysłowych, w tym obiektów produkcyjnych o charakterze BTS, możemy pochwalić się tego typu realizacjami przeprowadzonymi z sukcesem.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA