PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni uruchomił Business Center Łódź II

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 paź 2015 09:49

Panattoni uruchomił Business Center Łódź II

Panattoni Europe oficjalnie otworzył Panattoni Business Center Łódź II - dedykowane wielu najemcom centrum produkcyjno-magazynowe. Obiekt o powierzchni 33 tys. mkw. powstał w siedem miesięcy i jest już w pełni wynajęty.

REKLAMA

Klientami parku zostały firmy zarówno z branży produkcyjnej, jak i TSL: Hutchinson, DSV, Farutex Bidvest Polska, Pekaes i DS Smith.

Ukończona przez Panattoni Europe inwestycja Panattoni Business Center Łódź II to projekt o charakterze produkcyjno-magazynowym, dedykowany wielu najemcom tzw. multi-tenant. Centrum powstało w Łodzi, a jego całkowita powierzchnia wyniosła 33 tys. mkw. Składają się na nią dwa budynki - 17 tys. mkw. i 16 tys. mkw. Każdy z nich zawiera elastyczne rozwiązania, które umożliwiają najemcom przeprowadzanie zarówno lekkiej produkcji, jak i składowania.

Oficjalne otwarcie Panattoni Business Center Łódź II odbyło się 23 października br., a uczestniczyli w nim nie tylko reprezentanci dewelopera i najemców, ale także przedstawiciele miejscowych władz: Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi oraz Marek Cieślak - Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Portfolio zrealizowanych przez Panattoni Europe obiektów w Centralnej Polsce obejmuje łącznie pięć centrów dystrybucyjnych - wspomniany Panattoni Business Center Łódź II, Panattoni Park Łódź East, Panattoni Park Łódź South, Panattoni Park Business Center Łódź oraz Panattoni Park Stryków.

Dodatkowo, deweloper zrealizował dwa obiekty o charakterze build-to-suit (BTS): dla Castorama Polska i UPS. Wszystkie zrealizowane inwestycje liczą ok. 450 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce Centralnej.

- Wielofunkcyjność Panattoni Business Center Łódź II pozwoliła nam na wprowadzenie różnych rozwiązań, jak np. organizację powierzchni produkcyjnej spełniającej najostrzejsze wymogi dotyczące warunków pracy osób przebywających w hali. Stało się tak w przypadku firmy Hutchinson - powierzchnia wyposażona została w instalacje sprzężonego powietrza, wody lodowej, specjalną wentylację zapewniającą cztery wymiany powietrza na godzinę do wysokości 4 m, a także zagwarantowany został dostęp do światła dziennego. W przypadku firm DSV i Pekaes  powierzchnie przystosowane zostały do platform cross-dockowych o znacznie zwiększonej, niż w przypadku standardowych obiektów, liczbie bram dokowych i bram  z poziomu zero. Natomiast w części obiektu wynajmowanego przez firmę Farutex Bidvest Polska hala została dostosowana w taki sposób, aby najemca mógł zainstalować mroźnię na ponad 66 proc. zajmowanej powierzchni. Co się tyczy DS Smith, to kluczowa była lokalizacja i powierzchnia magazynowa klasy A - powiedział Maciej Krawiecki, Senior Development Manager Panattoni Europe.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA