PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni w trakcie kolejnej inwestycji w sektorze e-commerce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lis 2015 08:07

Panattoni w trakcie kolejnej inwestycji w sektorze e-commerce

Deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych Panattoni Europe, wspólnie z firmą Jago AG i wykonawcą obiektu firmą Goldbeck, świętuje z okazji zawieszenia wiechy na budynku, który powstał w ramach pierwszej fazy budowy nowego centrum logistycznego dla firmy z branży e-commerce.

REKLAMA

Na terenie międzygminnego parku przemysłowego "Industriepark Rurtal Hückelhoven", na działce liczącej 200 tys. mkw., powstaje obecnie jedno z największych w Niemczech nowych centrów logistycznych. Budowa kompleksu o łącznej powierzchni użytkowej ok. 120 tys. mkw. rozplanowana została na cztery etapy.

W ramach fazy pierwszej powstanie 40 tys. mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej oraz 1 450 mkw. przestrzeni socjalno-biurowej. Zgodnie z planem ten etap budowy ma zostać oddany do użytkowania w marcu 2016 r. Następnie rozpocznie się realizacja kolejnych faz, zaś zakończenie całej inwestycji przewidziane jest na sierpień 2017 r. 

- Począwszy od uzgodnień z klientem, przez negocjacje z lokalnymi władzami, po współpracę z firmą budowlaną, cała inwestycja przebiegała płynnie i zgodnie z harmonogramem. Kompleks zapewni optymalne warunki do prowadzenia skutecznej logistyki e-handlu, a jednocześnie umożliwi firmie Jago elastyczne dostosowywanie się do przyszłych zmian w procesach logistycznych - powiedział Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Europe.

W oparciu o nowy obiekt logistyczny, Jago AG zamierza dalej rozwijać międzynarodową sprzedaż wysyłkową. Firma handluje artykułami wyposażenia dla domu i ogrodu, artykułami dla majsterkowiczów oraz sprzedaje sprzęt sportowo-rekreacyjny, a także artykuły dla zwierząt domowych i zabawki. Produkty pochodzą głównie z Azji, skąd są transportowane kontenerowcami.

- Cieszymy się z perspektywy zakończenia - w ciągu kilku miesięcy - pierwszej fazy inwestycji. Budynek i jego otoczenie spełniają nasze oczekiwania wobec nowoczesnego obiektu logistycznego. Nasze innowacyjne technologie i oprogramowanie sprawiają, że jesteśmy więcej niż gotowi zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami w branży e-commerce - wyjaśnia prezes i założyciel Jago, Goran Jakovac

Region Hückelhoven także skorzysta z nowego centrum logistycznego firmy Jago AG, dzięki utworzeniu tu ok. 800 stałych miejsc pracy. 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA