PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni wciąż głodne sukcesu. Deweloper celuje w nowe rynki

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 maj 2016 12:32

Panattoni wciąż głodne sukcesu. Deweloper celuje w nowe rynki Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Europę Panattoni Europe

Panattoni ma w regionie blisko 30 projektów. To nie zaspakaja apetytu dewelopera, który zapowiada dalszy rozwój. Celuje też w nowe lokalizacje - Pustostany na rynku magazynowym raczej spadają, a nie rosną. To cieszy i motywuje do działania – mówi Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Europę Panattoni Europe.

REKLAMA

- W Polsce obserwujemy bardzo duże zainteresowanie najemców, historycznie niskie koszty realizacji inwestycji, a także niezbyt wygórowane ceny ziemi. To wszystko sprawia, że nasze działania mają sens – przekonywał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Robert Dobrzycki.

Polska i Czechy stały się głównym ogniwem w łańcuchu dostaw z Niemiec na światowe rynki. - Inwestorzy to widzą i chcą lokować pieniądze w branży przemysłowej nad Wisłą - dodał.

Zaznaczył, że sytuacja polityczna w naszym kraju niesie ze sobą pewne zagrożenia dla rozwoju branży. - Chodzi głównie o inwestorów oportunistycznych. Turbulencje polityczne zniechęcają takich graczy ze względu na możliwe trudności z szybkim wyjściem z inwestycji – wyjaśnił Robert Dobrzycki.

Dobrzycki podkreśla jednak, że cały region Europy Środkowej jest bardzo perspektywiczny dla deweloperów magazynowych. - Pustostany nie zwiększą się w najbliższej przyszłości. Zdecyduje o tym rozwój m.in. branży e-commerce, która generuje duży popyt – twierdzi szef Panattoni. W jego ocenie pozytywnym trendem jest także fakt, że na rynku pojawiają się nowi gracze, którzy do tej pory realizowali inwestycje detaliczne, ale teraz decydują się na projekty o skali przemysłowej.

Panattoni nie rozwija się wyłącznie w Polsce. Obecnie bardzo mocno angażuje się także w Niemczech. - To świetny rynek dla dewelopera, bardzo płynny - zaznaczył.

Dobrzycki zdradził, że w dłuższej perspektywie czasu widzi szansę na rozwój biznesu w Rumunii. - Poprawia się sytuacja polityczna, płynność i transparentność. To dobry moment na pierwsze kroki. Jeśli zrobimy to teraz i zrobimy to mądrze, na pewno na tym zyskamy - powiedział.

O sukcesie rynku powierzchni magazynowych i logistycznych w Europie Centralnej, szczególnie w Polsce, decyduje lokalizacja. - Polska to duży, nizinny kraj, gdzie krzyżują się europejskie szlaki komunikacyjne. Atutem jest bliskość Niemiec - państwa, które jest motorem napędzającym całą europejską gospodarkę – podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA