PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni wybuduje park przemysłowy za 20 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 kwi 2013 12:58

Panattoni wybuduje park przemysłowy za 20 mln euro

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych rozszerza działalność na Słowacji. Panattoni Europe jest zdecydowany zainwestować kwotę nawet 20 milionów euro w park przemysłowy w miejscowości Krásno nad Kysucou. Celem inwestycji jest rewitalizacja zabudowań dawnego tartaku, który od lat popadał w ruinę.

REKLAMA

- Krásno nad Kysucou to niedawno odkryty klejnot pośród parków przemysłowych - stwierdziła Klára Fritsch, Dyrektor ds. Sprzedaży i Korporacji. - Krásno leży w połowie drogi między zakładami firm Hyundai i KIA, więc logiczne jest, że działalność skupia się tu na przemyśle motoryzacyjnym i mechanice precyzyjnej. Krásno, jedyny park w regionie, oferuje 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni w dwóch doskonale wyposażonych halach przemysłowych - dodaje.

- Jesteśmy przygotowani na inwestycję rzędu 20 milionów euro w Krásnie - podkreśla Milan Kratina, Partner Zarządzający Accolade holding.

- Zakładamy, że może powstać nawet 500 nowych miejsc pracy. W odległości umożliwiającej codzienne dojazdy do pracy mieszka około miliona ludzi, w tym 70 tys. bezrobotnych. Jestem przekonany, że wielu z nich znajdzie zatrudnienie w parku Panattoni w Krásnie - powiedział Jozef Grapa, burmistrz Krásna nad Kysucou.

- Panattoni jest jednym z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie i dlatego strefa przemysłowa w Krásnie nad Kysucou będzie w nieporównanie lepszej sytuacji niż inne parki przemysłowe na Słowacji, dzięki oparciu na koneksjach globalnego dewelopera. Inwestorzy w Krásnie nad Kysucou mogą uzyskać bezpośrednią dotację w wysokości do 5 tys. euro w związku z nowo tworzonymi miejscami pracy i mogą również odzyskać nawet 31 procent poniesionych nakładów inwestycyjnych w ramach programu wspierania inwestycji - dodał Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe na Czechy.

Panattoni Europe jest zaangażowany w dwa parki przemysłowe na Słowacji - współpracuje z firmą Axa przy rozbudowie obiektu w Trnavie a ostatnio także w Krásnie nad Kysucou. Firma łącznie zarządza 160 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i produkcyjnej na terytorium Czech i Słowacji. Portfolio Panattoni obejmuje ponad 1,6 milionów metrów kwadratowych powierzchni przemysłowej w Polsce, Czechach i na Słowacji. Grupa Accolade we współpracy z Panattoni Europe oferuje siedem parków przemysłowych na terenie Czech i Słowacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA