PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panattoni zdradza najbliższe plany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 mar 2015 14:01

Panattoni zdradza najbliższe plany

Rozbudowa istniejących parków magazynowych, kolejne projekty BTS oraz zupełnie nowe inwestycje m.in. we Wschodniej Polsce to plany Panattoni na najbliższe miesiące. Robert Dobrzycki zdradza w rozmowie z Propertynews.pl, że firma chce wykorzystać pojawiające się na rynku okazje.

REKLAMA

Które regiony Polski są najbardziej atrakcyjne dla Panattoni?

Górny i Dolny Śląsk, Polska Centralna, ale także Wschód kraju - np. Rzeszów. Na samym szczycie znajdują się jednak Poznań i Wrocław, które to wysunęły się na prowadzenie, chociażby dzięki obsłudze branży e-commerce. Gdybym jednak miał wybrać tylko jeden region, bez wahania wskazałbym na Wrocław, który jest fenomenem lokalizacyjnym i infrastrukturalnym. Atrakcyjność miasta wynika bliskości do kluczowych rynków zachodnioeuropejskich - Niemiec, a także Czech. To również autostrada A4 i wysokiej klasy obiekty przemysłowe w Kątach Wrocławskich, Żórawinie, Nowej Wsi i Bielanach Wrocławskich, a także autostrada A8 czyli tzw. Autostradowa Obwodnica Wrocławia, która zwiększyła atrakcyjność północnych, północno-zachodnich części miasta jak Cesarzowice, Psie Pole, Mirków.

Wrocław jest najlepiej położonym miejscem pod kątem dystrybucji europejskiej lub centralno-europejskiej. W wyniku nowych inwestycji uruchamiane są kolejne punkty na magazynowej mapie Polski, które tworzą nowe możliwości dla deweloperów i najemców powierzchni magazynowych. To sprawia, że w przyszłości rynek ten ma ogromny potencjał by zająć pierwsze miejsce na podium, chociażby właśnie ze względu na położenie geograficzne.

Nad jakimi projektami pracować będzie Panattoni w 2015 roku?

Oprócz nowych projektów dedykowanych klientom na ich indywidualne zamówienia, będziemy z pewnością rozwijać własne parki położone na Śląsku - zarówno Górnym, jak i Dolnym, w Polsce Centralnej, w Poznaniu, czy w Gdańsku. Jednak niewątpliwą nowością będzie realizacja Panattoni Park Rzeszów. Co prawda, jako deweloper historycznie jesteśmy obecni w tym regionie, chociażby poprzez takie projekty jak BTS dla firmy Bosch (dawny Zelmer) czy Pilkington, to jednak dotychczas nie mieliśmy tam własnej lokalizacji. Taka powstanie już na wiosnę tego roku. Panattoni Park Rzeszów będzie położony w sąsiedztwie Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tzw. Doliny Lotniczej.

Będzie to jedyna powierzchnia magazynowa klasy A w tym rejonie. Idealna lokalizacja parku w pobliżu autostrady A4 i drogi S19 oraz bezpośrednie sąsiedztwo międzynarodowego portu lotniczego i terminala kolejowego z pewnością stworzy optymalne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Dodam, że Panattoni Park Rzeszów to projekt 2 hal magazynowych, planowanych na łącznie ok. 39 000 mkw. powierzchni, a idealna lokalizacja centrum dystrybucyjnego to nie jedyny atut inwestycji. Region Rzeszowa skupia ponad dwu-milionową populację i aż siedem uczelni wyższych, co zapewnia dopływ wykwalifikowanych pracowników.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA