PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Park magazynowy w Konotopie sprzedany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 wrz 2017 08:08

Park magazynowy w Konotopie sprzedany Fot. Fotolia

Industrial Center 37, joint venture Grupy Marvipol oraz Grupy Panattoni, zawarło z MEP Industrial Centre Warsaw umowę sprzedaży przedsiębiorstwa spółki celowej, w tym dwóch budynków magazynowych tworzących kompleks magazynowy w Konotopie. Cena sprzedaży, po skorygowaniu m.in. o zobowiązania, należności i gotówkę, wyniosła 31,6 mln euro.

REKLAMA

- Transakcja sprzedaży projektu Konotopa stanowi dla nas ostateczne, najbardziej obiektywne z możliwych potwierdzenie słuszności decyzji o wejściu Grupy Marvipol na rynek magazynowy. W ciągu dwóch lat od uruchomienia środków pieniężnych na inwestycję w Konotopie, park magazynowy, z 46 tys. mkw. powierzchni wynajmowalnej, został wybudowany, w pełni wynajęty oraz sprzedany, pozwalając zrealizować nam satysfakcjonujący zysk na inwestycji i zwrot na zaangażowanym kapitale. Inwestycje w segmencie magazynowym pozwalają nam zdywersyfikować ryzyka biznesowe, zoptymalizować zwrot na posiadanym kapitale jak również stabilizować bieżące wyniki finansowe. Pozytywny rezultat właśnie zamkniętej inwestycji pozwala nam z optymizmem patrzeć na następne projekty w tym segmencie – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol.

Park magazynowy Konotopa zlokalizowany jest w sąsiedztwie węzła Konotopa, łączącego autostradę A2 z obwodnicą Warszawy. Kompleks tworzą dwa budynki z 46,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Realizacja projektu rozpoczęła się w III kw. 2015 r., a prace budowlane zakończyły się w II kw. 2016 r. W kwietniu 2017 r. spółki Industrial Center 37 oraz MEP Industrial Centre Warsaw (wcześniej pod firmą Shipston) zawarły przedwstępną umowę sprzedaży kompleksu.

Obecnie Grupa Marvipol jest inwestorem w czterech deweloperskich projektach magazynowych, realizowanych w okolicach Warszawy, w Aglomeracji Śląskiej, w rejonie Krakowa oraz w okolicach Łodzi. Łączna wartość inwestycji giełdowej spółki we wspomniane projekty wynosi 105,2 mln zł. Łączna powierzchnia wynajmowalna magazynów powstających w ramach projektów, w które zainwestował Marvipol, wynosi blisko 190 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP GroupPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA