PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Patrick Kurowski z CBRE podsumowuje sytuację na rynku magazynów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 gru 2012 12:31

Patrick Kurowski z CBRE podsumowuje sytuację na rynku magazynów

Podsumowując 2012 rok, łączne zasoby powierzchni magazynowej oraz przemysłowej w Polsce wynoszą ponad 7,3 mln mkw. W planach jest budowa ponad 5 mln mkw. takiej powierzchni, a w realizacji są projekty o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw. - podsumowuje dla portalu Propertynews.pl Patrick Kurowski, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

REKLAMA

Jak tłumaczy ekspert z CBRE, ilość powierzchni oddanej do użytku będzie zależeć od popytu na poszczególne lokalizacje. - Oszacowaliśmy, że w 2012 roku popyt na powierzchnię magazynową przekroczył 1,7 mln mkw., wobec około 1,9 mln mkw. wynajętych w 2011 roku - wyjaśnia Patrick Kurowski.

Dodaje, że deweloperzy z reguły posiadają w swoich portfelach niezabudowane grunty przygotowane pod względem formalnym do rozpoczęcia budowy, dzięki temu realizacja obiektu magazynowego/przemysłowego może rozpocząć się praktycznie natychmiast po podpisaniu umowy najmu.

Patrick Kurowski przewiduje, że w 2013 roku sytuacja na rynku magazynów będzie podobna jak w 2012 roku. - Przy ustabilizowanym popycie na nową powierzchnię magazynową bądź przemysłową, oczekiwany jest spadek wskaźnika pustostanów. W niektórych regionach może to doprowadzić do ograniczenia pakietu zachęt przyznawanych najemcy przez wynajmującego, przy jednoczesnym utrzymaniu przez wynajmujących dotychczasowego poziomu bazowych stawek czynszu - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA