PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PCC Intermodal zapowiada duże inwestycje w terminale przeładunkowe

  • Autor: Marta Opałka (PAP)
  • 18 lip 2012 14:08

PCC Intermodal zapowiada duże inwestycje w terminale przeładunkowe

PCC Intermodal zamierza w 2012 roku rozpocząć rozbudowę terminala w Gliwicach. W bieżącym roku ma również ruszyć inwestycja w Brzegu Dolnym, z kolei na wiosnę 2013 roku planowana jest rozbudowa terminala w Kutnie - poinformował w rozmowie z PAP prezes PCC Intermodal, Dariusz Stefański.

REKLAMA

"W tym roku chcemy ruszyć z inwestycją w Brzegu Dolnym. Mamy pozwolenie na budowę, czekamy na podpisanie umów z CUPT-em (Centrum Unijnych Projektów Transportowych). Nowy terminal dla Dolnego Śląska musimy zbudować w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeszcze w tym roku ruszymy z pracami wstępnymi, a z poważniejszymi pracami budowlanymi na wiosnę 2013 r., aby jeszcze w tym samym roku je ukończyć" - poinformował PAP prezes PCC Intermodal, Dariusz Stefański.

"Przymierzamy się też do rozbudowy terminala w Gliwicach. Zamierzamy ten terminal poszerzyć i wydłużyć, aby był w pełni funkcjonalny, zdolny do obsługi 4 pociągów intermodalnych jednocześnie. Ta inwestycja także będzie miała miejsce w ciągu tego i następnego roku" - dodał.

Prezes poinformował, że nieco przeciążony obecnie terminal w Kutnie również zostanie rozbudowany. Prace rozpoczną się w 2013 roku i potrwają do 2014 r.

"We wrześniu ubiegłego roku oddaliśmy pierwszy etap Kutna. W tej chwili, obserwując ogromne zainteresowanie terminalem i niesłabnącą potrzebę obsługi ładunków w rejonie centralnej Polski, wiemy, że jak najszybciej musimy rozpocząć rozbudowę obiektu i zamiast otwierać kolejno drugi i trzeci etap budowy, planujemy od razu skończyć tę inwestycję. Kutno było budowane z założeniem, że będziemy tam obsługiwać 100 tys. TEU rocznie, a w tej chwili obsługujemy ok. 12-14 tys. TEU miesięcznie. Zakładaliśmy, że moce wystarczą nam na 2 lata, tymczasem już po trzech miesiącach przekroczyliśmy je o 30 proc." - powiedział.

"Rozbudowę terminalu w Kutnie chcemy rozpocząć na wiosnę 2013 roku, aby jeszcze w 2014 roku ją zakończyć" - dodał.

Obecnie PCCI prowadzi prace we Frankfurcie, gdzie uzbraja swój terminal w suwnice bramowe i dwa dodatkowe tory. Ponadto, przygotowuje się do kolejnej inwestycji - budowy suchego portu w Zajączkowie Tczewskim i szuka na wschodzie Polski terenów inwestycyjnych pod kolejne dwa obiekty terminalowe.

"Na Kutno wydaliśmy do tej pory nieco ponad czterdzieści milionów złotych. Czeka nas jeszcze drugie tyle. W Brzegu Dolnym inwestycja wyceniana jest na około 70 mln zł. Gliwice będą kosztować około 45 mln zł, a Frankfurt 6-7 mln zł. Zajączkowo Tczewskie w całości pochłonie około 200 mln zł" - powiedział prezes PCC Intermodal.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA