PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Petro Remont inwestuje w budowę kompleksu produkcyjno-biurowego

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2011 14:29

Petro Remont, spółka prowadząca działalność m.in. w zakresie budowy zbiorników i rurociągów, wybuduje kompleks produkcyjno-biurowy wraz obiektami logistyki i montażu na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (PPPT).

REKLAMA

Jak poinformowali w czwartek przedstawiciele PPPT, szacowana wielkość inwestycji, która potrwa do 2013 r., to 8 mln zł. Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę. Prace budowlane powinny rozpocząć się do końca tego roku.

"Inwestycja prowadzona będzie etapami. Planuje się, że pierwsze obiekty zostaną oddane do użytku w III kwartale 2012 r. Będą to obiekty biurowe. Budowa całego kompleksu powinna zakończyć się w 2013 r." - powiedział PAP Michał Dzierżawski z PPPT.

Obiekty Petro Remont usytuowane będą na działce o powierzchni około 2,4 ha. Szacowana wartość inwestycji w pierwszym etapie realizacji wyniesie minimum 2 mln zł, natomiast całkowite nakłady inwestycyjne osiągną maksymalnie 8 mln zł.

Początkowo Petro Remont planuje zatrudnić w nowych obiektach minimum 15 osób.

Spółka Petro Remont działa od 1999 r., wykonując zadania serwisowe, konserwacyjno-naprawcze i remontowe dla branży rafineryjno-petrochemicznej. Prowadzi także budowę instalacji produkcyjnych, rurociągów i zbiorników.

Istniejąca od 2004 r. spółka PPPT, w której udziały posiadają miasto Płock i PKN Orlen, zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Teren ten podzielony jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych czy samochodowej. W większości tereny przeznaczone pod inwestycje posiadają nowo wybudowane drogi, system sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania, a także światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej.

PPPT posiada także obiekty administracyjne z zapleczem socjalnym gotowym do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA