PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Petro Remont inwestuje w budowę kompleksu produkcyjno-biurowego

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2011 14:29

Petro Remont, spółka prowadząca działalność m.in. w zakresie budowy zbiorników i rurociągów, wybuduje kompleks produkcyjno-biurowy wraz obiektami logistyki i montażu na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (PPPT).

REKLAMA

Jak poinformowali w czwartek przedstawiciele PPPT, szacowana wielkość inwestycji, która potrwa do 2013 r., to 8 mln zł. Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę. Prace budowlane powinny rozpocząć się do końca tego roku.

"Inwestycja prowadzona będzie etapami. Planuje się, że pierwsze obiekty zostaną oddane do użytku w III kwartale 2012 r. Będą to obiekty biurowe. Budowa całego kompleksu powinna zakończyć się w 2013 r." - powiedział PAP Michał Dzierżawski z PPPT.

Obiekty Petro Remont usytuowane będą na działce o powierzchni około 2,4 ha. Szacowana wartość inwestycji w pierwszym etapie realizacji wyniesie minimum 2 mln zł, natomiast całkowite nakłady inwestycyjne osiągną maksymalnie 8 mln zł.

Początkowo Petro Remont planuje zatrudnić w nowych obiektach minimum 15 osób.

Spółka Petro Remont działa od 1999 r., wykonując zadania serwisowe, konserwacyjno-naprawcze i remontowe dla branży rafineryjno-petrochemicznej. Prowadzi także budowę instalacji produkcyjnych, rurociągów i zbiorników.

Istniejąca od 2004 r. spółka PPPT, w której udziały posiadają miasto Płock i PKN Orlen, zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Teren ten podzielony jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych czy samochodowej. W większości tereny przeznaczone pod inwestycje posiadają nowo wybudowane drogi, system sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania, a także światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej.

PPPT posiada także obiekty administracyjne z zapleczem socjalnym gotowym do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA