PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN z partnerami dla realizacji magazynowej inwestycji w Parzniewie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2014 09:32

PHN z partnerami dla realizacji magazynowej inwestycji w Parzniewie

9 grudnia spółka z grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości, zakończyła negocjacje dotyczące budowy nowoczesnego kompleksu magazynowego Parzniew Logistic Hub, który powstanie na terenie gminy Brwinów w okolicy Pruszkowa, we współpracy z Parzniew Partners B.V. - spółką utworzoną przez Menard Doswell & Co. oraz Hillwood Europe - liderów na międzynarodowym rynku nieruchomości logistycznych.

REKLAMA

Inwestycja powstanie w pobliżu najważniejszych węzłów autostradowych (A2) aglomeracji warszawskiej - Konotopa i Pruszków.

Wieńcząca negocjacje umowa Joint Venture zostanie podpisana po uzyskaniu przez obie strony właściwych zgód korporacyjnych. Dokument określa warunki i zasady współpracy oraz rolę partnerów w realizacji wspólnego przedsięwzięcia JV. Projekt realizowany będzie w czterech fazach, a jego zakończenie planowane jest na 2021 rok.

- Z uwagi na doskonałą lokalizację Parzniew Logistic Hub zależało nam na pozyskaniu partnerów o międzynarodowej renomie. Od samego początku projekt ten wzbudzał duże zainteresowanie i jesteśmy przekonani, że wybraliśmy najlepszych partnerów do jego realizacji - powiedział Artur Lebiedziński, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Menard Doswell & Co. zajmuje się budową i zarządzaniem nieruchomościami logistycznymi. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od wielu lat i ma ugruntowaną pozycję w branży.

- Jesteśmy zadowoleni z możliwości realizacji kolejnego ambitnego projektu w Polsce we współpracy z tak znaczącymi partnerami. Parzniew Logistic Hub będzie realizowany w czterech fazach o łącznej powierzchni ok. 95.000 mkw. Inwestycję będziemy prowadzić zgodnie z obowiązującym miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego - powiedział Menard Doswell IV, założyciel Menard Doswell & Co.

Hillwood Europe, będący własnością Rossa Perot Jr., jest oddziałem Hillwood Development Company, międzynarodowej firmy z sektora nieruchomości założonej w Dallas w Teksasie. Hillwood Europe jest aktywnie zaangażowany w działalność deweloperską w sektorze logistycznym, akwizycje, prace deweloperskie, najem i zarządzanie nieruchomościami na terytorium USA i w Europie.

- Parzniew Logistic Hub będzie jednym z naszych pierwszych aktywnych projektów w Polsce, doskonale pasującym do naszego długofalowego planu rozwoju w Europie. Sukcesy w realizacji projektów w USA skłoniły nas do ekspansji na europejskim rynku nieruchomości logistycznych, w ramach którego nasza działalność w Polsce odgrywa istotną rolę - powiedział John Thomas, prezes Hillwood Europe.

Planowany projekt w Parznieiwe jest kolejnym krokiem milowym we wdrażaniu strategii PHN, która zakłada realizację projektów logistycznych we współpracy z wysokiej klasy partnerami.

- Nasi nowi partnerzy biznesowi to spółki deweloperskie o międzynarodowej renomie. Firmy specjalizują się w budowie obiektów magazynowo-przemysłowych i są uważane za ekspertów w tej dziedzinie, dzięki czemu mamy pewność, że realizacja Parzniew Logistic Hub zakończy się sukcesem - powiedział Rafał Krzemień, dyrektor zarządzający w PHN, odpowiedzialny za realizację projektów komercyjnych spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA