PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN z partnerami dla realizacji magazynowej inwestycji w Parzniewie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2014 09:32

PHN z partnerami dla realizacji magazynowej inwestycji w Parzniewie

9 grudnia spółka z grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości, zakończyła negocjacje dotyczące budowy nowoczesnego kompleksu magazynowego Parzniew Logistic Hub, który powstanie na terenie gminy Brwinów w okolicy Pruszkowa, we współpracy z Parzniew Partners B.V. - spółką utworzoną przez Menard Doswell & Co. oraz Hillwood Europe - liderów na międzynarodowym rynku nieruchomości logistycznych.

REKLAMA

Inwestycja powstanie w pobliżu najważniejszych węzłów autostradowych (A2) aglomeracji warszawskiej - Konotopa i Pruszków.

Wieńcząca negocjacje umowa Joint Venture zostanie podpisana po uzyskaniu przez obie strony właściwych zgód korporacyjnych. Dokument określa warunki i zasady współpracy oraz rolę partnerów w realizacji wspólnego przedsięwzięcia JV. Projekt realizowany będzie w czterech fazach, a jego zakończenie planowane jest na 2021 rok.

- Z uwagi na doskonałą lokalizację Parzniew Logistic Hub zależało nam na pozyskaniu partnerów o międzynarodowej renomie. Od samego początku projekt ten wzbudzał duże zainteresowanie i jesteśmy przekonani, że wybraliśmy najlepszych partnerów do jego realizacji - powiedział Artur Lebiedziński, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Menard Doswell & Co. zajmuje się budową i zarządzaniem nieruchomościami logistycznymi. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od wielu lat i ma ugruntowaną pozycję w branży.

- Jesteśmy zadowoleni z możliwości realizacji kolejnego ambitnego projektu w Polsce we współpracy z tak znaczącymi partnerami. Parzniew Logistic Hub będzie realizowany w czterech fazach o łącznej powierzchni ok. 95.000 mkw. Inwestycję będziemy prowadzić zgodnie z obowiązującym miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego - powiedział Menard Doswell IV, założyciel Menard Doswell & Co.

Hillwood Europe, będący własnością Rossa Perot Jr., jest oddziałem Hillwood Development Company, międzynarodowej firmy z sektora nieruchomości założonej w Dallas w Teksasie. Hillwood Europe jest aktywnie zaangażowany w działalność deweloperską w sektorze logistycznym, akwizycje, prace deweloperskie, najem i zarządzanie nieruchomościami na terytorium USA i w Europie.

- Parzniew Logistic Hub będzie jednym z naszych pierwszych aktywnych projektów w Polsce, doskonale pasującym do naszego długofalowego planu rozwoju w Europie. Sukcesy w realizacji projektów w USA skłoniły nas do ekspansji na europejskim rynku nieruchomości logistycznych, w ramach którego nasza działalność w Polsce odgrywa istotną rolę - powiedział John Thomas, prezes Hillwood Europe.

Planowany projekt w Parznieiwe jest kolejnym krokiem milowym we wdrażaniu strategii PHN, która zakłada realizację projektów logistycznych we współpracy z wysokiej klasy partnerami.

- Nasi nowi partnerzy biznesowi to spółki deweloperskie o międzynarodowej renomie. Firmy specjalizują się w budowie obiektów magazynowo-przemysłowych i są uważane za ekspertów w tej dziedzinie, dzięki czemu mamy pewność, że realizacja Parzniew Logistic Hub zakończy się sukcesem - powiedział Rafał Krzemień, dyrektor zarządzający w PHN, odpowiedzialny za realizację projektów komercyjnych spółki.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA