PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsi inwestorzy na gruntach inwestycyjnych w Jasionce

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2015 16:47

Pierwsi inwestorzy wykupili działki w strefie przemysłowej S1-3 w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie). Są to firmy zajmujące się m.in. produkcją światłowodów i cyfrowym wydrukiem. W sumie na inwestorów czeka 25 działek.

REKLAMA

Strefa S1-3 ma 48 ha powierzchni i jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis. Położona jest w sąsiedztwie lotniska oraz innej strefy S1.

Jak poinformowała PAP Dagmara Chwiej-Łobaczewska z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza (PPN-T), strefa powstała w ramach rozbudowy parku i została podzielona na 25 działek, o powierzchni od ok. 0,5 ha do ok. 2,7 ha.

"Strefa włączona jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jest też kompleksowo uzbrojona w infrastrukturę techniczną m.in. w sieć elektroenergetyczną, gazową, wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową oraz drogę wewnętrzną" - dodała. Uzbrojenie strefy kosztowało ponad 14 mln zł.

Chwiej-Łobaczewska podkreśliła, że tereny w strefie S1-3 są przeznaczone głównie do firm z branży lotniczej, IT, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej.

Czterech pierwszych inwestorów już wykupiło tam działki pod swoje zakłady.

Wśród nich jest firma ML System, która, jako jedna z pierwszych w Polsce wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu zintegrowanych systemów, opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkami, służących uzyskiwaniu prądu elektrycznego.

W strefie S1-3 swój zakład ulokuje również firma Metall-Expres. Spółka dostarcza wyroby hutnicze dla przemysłu lotniczego, energetycznego, kolejowego i motoryzacyjnego. Firma w nowym zakładzie stosować będzie nowoczesną technologię przeróbki plastycznej metali i ich stopów.

Kolejną firmą, która uruchomi swój zakład w podrzeszowskiej strefie jest Cyfrowa Foto. Spółka działa w branży druku fotograficznego i cyfrowego, jest jedną z największych cyfrowych drukarni we wschodniej Europie.

W strefie zainwestuje też firma Elmat Group - producent kabli światłowodowych. Spółka ma już dwa swoje zakłady w PPN-T, teraz zdecydowała się wybudować trzeci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA